Rekordzista świata w Bełchatowie

Rywalizacja na trasie „Bełchatów LOTTO Triathlon Energy” zapowiada się bardzo emocjonująco. Na listach startowych mamy 50 bełchatowian, którzy na trasie będą mieli okazje sprawdzić się m.in. z rekordzistą świata, znakomitym triathlonistą Sebastianem Karasiem. Emocje gwarantowane!

Bełchatów jest przystankiem na mapie „LOTTO Triathlon Energy” od trzech lat, czyli od początku najszybciej rozwijającego się cyklu imprez triathlonowych w Polsce. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zawodnicy będą rywalizować na trasie z dwoma strefami zmian i na trzech dystansach.

Pierwsi rywalizację w zbiorniku „Słok” rozpoczną triathloniści z dystansu 1/2 Ironman (1900 metrów pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu). Start o godzinie 8.45. Następni rywalizować będą na trasie o połowę krótszej, tj, popularnej „ćwiartce” (godz. 10.30), a sprinterzy, czyli Ci wszyscy, którzy zapisali się na najkrótszy dystans, 1/8 Ironman pół godziny przed dwunastą. Wcześniejsze godziny startów względem ubiegłych lat zawodów cyklu” LOTTO Triathlon Energy” to nie jedyna zmiana w Bełchatowie.

W końcu udało nam się zmienić trasę rowerową. Dzięki temu jest ona szybsza i bezpieczniejsza. Zmieniona została także trasa biegowa w mieście. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu zawody w Bełchatowie będą jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla zawodników jak i kibiców – tłumaczy Adam Greczyło z Energy Events, organizatora imprezy. Na listach startowych LOTTO Triathlon Energy Bełchatów jest 400 zawodników. Wśród nich kilka gorących nazwisk w polskim triathlonie. Do takich należy z pewnością Sebastian Karaś, człowiek, który nie boi się naprawdę długich dystansów.

100 kilometrów wpław przez Bałtyk to jego koronny dystans. Jest także rekordzistą świata i świetnym triathlonistą. Niewątpliwie Karaś najszybciej pokona niespełna kilometr w wodzie, bo startuje na popularnym dystansie, 1/4 Ironman. Ale czy dotrze pierwszy do mety? Rywalizację o zwycięstwo podejmie z nim Sebastian Najmowicz, który coraz głośniej puka do czołówki polskich triathlonistów. Tak więc czekają nas prawdziwe emocje. Tych nie zabraknie także podczas dodatkowej rywalizacji, której będziemy świadkami w „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie – służb mundurowych.

Na listach startowych nie brakuje także mieszkańców, którzy na każdym dystansie będą walczyć o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańca Bełchatowa. – Jestem dumna, że na starcie stanie również 50 bełchatowian. Własna publiczność i znane tereny będą ich sprzymierzeńcem. Życzę, by osiągnęli jak najlepsze wyniki – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Zawsze z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, a tych z pewnością nie zabraknie. Bełchatów jest przystankiem na mapie „Triathlon Energy” od trzech lat. Mamy wielką przyjemność gościć prestiżową imprezę i ponad 400 zawodników z całej Polski. To ludzie z żelaza, a mówi się tak o nich nie bez powodu. Wymagające trasy „Triathlon Energy” są sprawdzianem sportowych możliwości, ale także woli walki, odwagi i determinacji – dodaje prezydent miasta.

 

W najbliższy weekend (21-22 lipca) Bełchatów będzie świadkiem dużych emocji. Także pogoda zdaje się sprzyjać zawodnikom. Przed rokiem było bardzo gorąco, w tym prognozy są bardziej łaskawe. Zarówno zawodnicy jak i organizatorzy liczą na doping mieszkańców, którzy w ten sposób postanowią spędzić niedzielne przedpołudnie. W końcu gdzie jak gdzie, ale jak mówi Mariola Czechowska, Bełchatów to miasto, które kocha sport i niezwykle ceni sportowców.

Zawody w Bełchatowie są czwartą odsłoną tegorocznego cyklu „LOTTO Triathlon Energy”. Inauguracja miała miejsce pod koniec maja w Gniewinie. Następnie zawodnicy gościli w Starogardzie Gdańskim i Lidzbarku Welskim. Kolejne zawody odbędą się w Chełmży (19 sierpnia) i zakończenie 2 września w Mrągowie. Wiele ważnych informacji przed bełchatowskim etapem, z którymi powinni zapoznać się zawodnicy, dostępne są na stronie „Triathlon Energy”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *