Płyta Lodowiska Miejskiego po remoncie

Remonty na Lodowisku Miejskim, rolkowisko już gotowe

Na terenie Lodowiska Miejskiego przy ul. Edwardów 6 w Bełchatowie zakończyły się prace związane z utworzeniem rolkowiska. Jest to pierwszy etap modernizacji obiektu Lodowiska Miejskiego. W ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa inicjatywa zajęła trzecie miejsce wśród projektów twardych Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa na 2020 rok.

„Przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim”, to projekt,który dzięki głosom mieszkańców i staraniom władz miasta był możliwy do zrealizowania. Z racji, że pierwsze i drugie miejsce nie wyczerpało w pełni środków pieniężnych zaplanowanych na cały „Budżet Obywatelski 2020”, można było sfinansować projekt, który zajął trzecie miejsce. Dla mieszkańców Bełchatowa będzie to całkowicie nowa forma rozrywki, która prawdopodobnie będzie dostępna już na wiosnę.

Na terenie Lodowiska Miejskiego dokonano wymiany dotychczasowego podłoża na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Ponadto zmodernizowano orurowanie służące do mrożenia lodowiska, a także wstawiono nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek (krążkochwytów) i przegród z plexi. Koszt tej inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych. Zatem pierwszy etap kompleksowej modernizacji obiektu Lodowiska Miejskiego został zrealizowany.

Od 2008 roku Lodowisko Miejskie znajduje się pod halą namiotową, której poszycie zewnętrzne wymaga wymiany. W roku bieżącym planowany jest drugi etap modernizacji obiektu, czyli wymiana poszycia hali, co z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz walory estetyczne obiektu. Wcześniej miejska ślizgawka funkcjonowała na otwartej przestrzeni na miejscu Miejskich Kortów Tenisowych. Teren Lodowiska Miejskiego ma powierzchnię prawie 900m2 i mieści na płycie około 120 osób. Teraz dzięki przeprowadzonej modernizacji w sezonie letnim do dyspozycji mieszkańców będą zarówno Miejskie Korty Tenisowe jak i rolkowisko, a same obiekty zyskają nowe oblicze.

Niestety w trwającym obecnie sezonie łyżwiarze nie będą mieli możliwości skorzystania z miejskiej ślizgawki mimo zakończonego pierwszego etapu modernizacji. Jest to spowodowane panującymi obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi na terenie naszego kraju, które nie pozwalają na powszechne otwarcie krytych lodowisk.

W zamian za to już wiosną chcielibyśmy zaprosić mieszkańców do korzystania z rolkowiska. Udostępnienie obiektu uzależnione będzie oczywiście od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także od terminu ewentualnego drugiego etapu modernizacji obiektu. Jeżeli tylko otrzymamy „zielone światło” to za pośrednictwem naszej strony internetowej będziemy informować o szczegółach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *