Rozbiegane Łódzkie z naszą „Piętnastką”

„Bełchatowska Piętnastka” kolejny rok z rzędu będzie miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. „8 Półmaraton Pabianicki” rozpoczął oficjalnie piątą edycję tego cyklu, w skład którego wchodzi czternaście biegów.

Bieganie staje się coraz bardziej popularne. Biegają osoby właściwie w każdym wieku. Głównym celem projektu jest promocja regionu przez sport oraz popularyzowanie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej wśród mieszkańców województwa łódzkiego – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

„Bełchatowska Piętnastka” oraz wszystkie biegi cyklu mają elektroniczny pomiar czasu, a w każdym z nich prowadzona jest klasyfikacja w kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Uczestnikiem cyklu może zostać każda osoba, która ukończyła 16 rok życia, a w przypadku maratonu 18 rok życia. Ważne jest, że każdy zawodnik aby został sklasyfikowany w całym cyklu musi wystartować przynajmniej w 8 biegach (w tym dwa biegi na dystansie dłuższym niż 10 km). Do klasyfikacji końcowej biegacza będzie branych pod uwagę osiem jego najlepszych wyników.

OPIS 14 BIEGÓW W RAMACH CYKLU W 2018 ROKU:

 1. 8. Półmaraton Pabianicki (08.04.2018) – rywalizacja odbyła się na dystansie 21,097 km w Pabianicach.
 2. Maraton Dbam o Zdrowie (15.04.2018) – uczestnicy maratonu biegną ulicami Łodzi na dystansie 42,195 km. W łódzkim maratonie wystartowało łącznie ponad 5000 biegaczy. W biegu towarzyszącym na 10 km startował między innymi Zbigniew Bródka, Mistrz Olimpijski z Soczi.
 3. 13. Bieg Pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku (29.04.2018) – w 2018 roku obchodzimy trzynastą rocznicę śmierci Papieża Św. Jana Pawła II oraz 31. rocznicę jego wizyty w Łodzi. Stowarzyszenie chcąc w doniosły sposób uczcić wydarzenia związane z Papieżem Polakiem w dniu 29 kwietnia 2018 r. we współpracy z władzami samorządowymi gmin z terenu Powiatu Łaskiego, środowiskiem sportowym oraz Parafią p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła organizuje XIII Wojewódzki Bieg Pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych na dystansie 5 km.
 4. 12. Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II (06.05.2018) – odbywa się na dystansie 5 km w Konstantynowie Łódzkim. Pomysłodawcami i realizatorami tego przedsięwzięcia była grupa zapaleńców zajmująca się sportem w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim i Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka”. Dzięki  pomocy ze strony Gminy Konstantynów Łódzki bieg stał się imprezą cykliczną. Jest on największą imprezą sportową w Konstantynowie Łódzkim i jedną z większych w Województwie Łódzkim.
 5. 2. Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli (20.05.2018) – wydarzenie po raz pierwszy zagościło zarówno na sportowej arenie miasta Zduńska Wola jak i w cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia w 2017 roku. Impreza odbywa  się  przy ośrodku PMOS w Zduńskiej Woli (Dolna 41) na 5 kilometrowej atestowanej trasie, poprzedzona jest biegiem rodzinnym.
 6. 16. Bieg Ulicą Piotrkowską (26.05.2018) – jego historia rozpoczęła się w 2002 roku, a głównym założeniem inicjatorów całego przedsięwzięcia – łódzkich dziennikarzy sportowych, było przekonanie mieszkańców, że bieganie główną ulicą miasta to znakomita zabawa, sposób dbania o zdrowie i promocja dla regionu. Na listach startowych i wśród zwycięzców pojawiają się nazwiska znane nie tylko w Polsce. Jednocześnie całość utrzymuje swój charakter rywalizacji skierowanej głównie do amatorów.
 7. 4. Bieg w Niewiadowie- „Razem po Zdrowie” (03.06.2018) – pomysłodawcami i organizatorami Biegu w Niewiadowie „Razem po zdrowie”, którego pierwsza edycja miała miejsce  w 2015 roku, są Stowarzyszenie Społeczno –  Kulturalne „Dar serca” oraz Pani Sołtys miejscowości Osiedle Niewiadów Kamila Kochelska. Długość trasy 10 km.
 8. 4. Poddębicki Bieg bez Barier (10.06.2018) – bieg od 2017 roku znalazł się w cyklu biegów, miasteczko biegowe tradycyjnie usytuowane jest na terenie pięknego, klimatycznego Parku Zdrojowego i Ogrodu Zmysłów w Poddębicach, a start biegu następuje spod zabytkowej, historycznej bramy. Bieg III edycji ukończyło 317 osób, a wygrał go po raz trzeci olimpijczyk Artur Kozłowski, który pokonał dystans 10 km w czasie 32:03, wyprzedzając prawie o 2 minuty swoich rywali.
 9. 8. Bieg  Fabrykanta (25.08.2018)  – organizowany jest na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a zarazem jednej z najpiękniejszej części oddającej charakter miasta. To 10 km biegowa lekcja historii po Ziemi Obiecanej znanej z filmu Andrzeja Wajdy, a wytyczona trasa czyni go jedną z najciekawszych imprez biegowych  w regionie łódzkim . Pierwsza edycja odbyła się 10 września 2011 roku i zgromadziła na starcie 217 zawodników. Od 2012 roku bieg rozgrywany jest zawsze w ostatnią sobotę wakacji.
 10. 37. Ogólnopolski Bieg Tomaszowski im. Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Maz. (02.09.2018) – bieg uliczny poświęcony pamięci Bronisława Malinowskiego, trzykrotnego olimpijczyka oraz złotego medalisty z Igrzysk w Moskwie, w biegu na 3 km z przeszkodami. Od 2003 w biegu głównym na 10 km startują też panie, które dotychczas miały do pokonania dystans tylko 3 km. W 2013 roku wprowadzono  do programu zawodów siedem kategorii wiekowych, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
 11. 37. Łowicki Półmaraton Jesieni (16.09.2018) – w biegu w Łowiczu z roku na rok bierze udział coraz większa liczba osób z terenu całej Polski jak i zagranicy. Bieg prowadzi ulicami miasta o nawierzchni asfaltowej. Długość trasy 21,097 km.
 12. Biegaj z nami w Kutnie – Kutnowska Za-Dyszka (07.10.2018) – bieg startuje z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Zawodnicy biegną ulicami miasta i drogami powiatu. Do pokonania jest dystans dziesięciu kilometrów. Przed biegiem głównym ulicą Królewską pobiegną  przedszkolacy. Dystans biegu to 10 km.
 13. 12. Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł (14.10.2018)  – na przestrzeni lat uniejowski bieg rozwinął się od małego regionalnego wydarzenia, do dużej ogólnopolskiej imprezy, która dzięki wypracowanej znakomitej marce przyciąga miłośników biegania z najdalszych zakątków Polski i zza granicy. Długość trasy 10 km.
 14. 22. Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka” (04.11. 2018) – „Bełchatowska Piętnastka” zwieńcza cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. To właśnie w Bełchatowie poznajemy finalistów tej rywalizacji. „Bełchatowska Piętnastka” rozgrywana jest  w sześciu kategoriach wiekowych dla mężczyzn i dla kobiet. Długość trasy 15 km.

DK / Województwo Łódzkie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *