Rozstrzygnięto Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym

Znamy zwycięzców tegorocznego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym rozgrywanego na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie. W klasyfikacji OPEN mężczyzn triumfował Grzegorz Puźniak, wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Strojkowska, klasyfikację „50+” wygrał Krzysztof Drzewosz, a w grze podwójnej najlepszą dyspozycją popisał się Franciszek Stępień.

W tegorocznym cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym odbyło się pięć edycji, a z końcem września rozegrano finałowy turniej MASTERS. Tenisowe zmagania toczyły się w czterech kategoriach.

W klasyfikacji OPEN mężczyzn zwycięstwo po pięciu edycjach Grand Prix Bełchatowa przypadło Grzegorzowi Puźniakowi, który oprócz pierwszej edycji wziął udział we wszystkich pozostałych, zdobywając łącznie 405 punktów. Tuż za nim 2. pozycję zajął Mariusz Strojkowski z sumą 260 punktów na koncie, a na 3. miejscu uplasował się Mateusz Stanowski, notując 225 oczek. Łącznie w całej klasyfikacji znalazło się 19 zawodników. Taka sama kolejność na podium była zachowana w trakcie turnieju MASTERS.

Z kolei w gronie 8 kobiet, które choć raz zaliczyły udział w turnieju Grand Prix Bełchatowa 2021 w tenisie ziemnym zwycięstwo wywalczyła Agnieszka Strojkowska, która startowała w każdej edycji, zdobywając 410 punktów. Z kolei druga ex aequo Edyta Elertowicz i Izabela Stępień zgarnęły po 340 punktów. Jednakże w turnieju MASTERS, gdzie pod uwagę były brane cztery najlepsze wyniki z poszczególnych edycji Grand Prix Bełchatowa Elertowicz wyprzedziła Stępień różnicą 30 punktów.

Jeśli chodzi o kategorię „50+”, to tutaj najlepszy okazał się Krzysztof Drzewosz z sumą 405 punktów zdobytych we wszystkich grach. Na 2. pozycji uplasował się Zbigniew Maruszak z sumą 360 oczek w dorobku, a trzeci był Marek Friedenberger z łącznym wynikiem 275 punktów. W całej stawce tej kategorii klasyfikowanych było 10 osób, a w ten sam sposób wyglądało zestawienie po turnieju MASTERS.

W grze podwójnej najlepiej spisywał się Franciszek Stępień, który zajął 1. miejsce z dorobkiem 195 punktów. Tuż za nim byli: Adam Szewczyk, Mariusz Strojkowski i Kamil Rybak z takim samym wynikiem 165 punktów na koncie. Łącznie w deblowej klasyfikacji znajdowało się 11 klasyfikowanych tenisistów.

Łącznie w ciągu ponad 3 miesięcy udział w poszczególnych edycjach cyklu Grand Prix Bełchatowa 2021 w tenisie ziemnym wzięło 37 osób, z czego 8 to kobiety, a 29 to mężczyźni.

Ponadto więcej informacji o tych rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej organizatora tenisbelchatow.pl.

Przypominamy, że Miejskie Korty Tenisowe przy ulicy Edwardów 8 są przez cały czas dostępne dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do 16:00. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.