Rusza budowa rolkowiska

Budżet obywatelski

„Przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim” – tak nazywał się projekt, który zajął trzecie miejsce w głosowaniu na Budżet Obywatelski Bełchatowa 2020. Dwa inne projekty, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, nie wyczerpały w pełni środków zaplanowanych na cały „Budżet Obywatelski 2020”, dlatego udało się wypracować przez władze miasta również realizację projektu z 3 miejsca konkursu. Wymagało to pewnej przebudowy budżetu miejskiego, ale dzięki temu w sezonie letnim będzie można się cieszyć z nowej formy spędzania wolnego czasu.

Ruszają prace

Prace nad przystosowaniem lodowiska ruszają niebawem. Teren Lodowiska Miejskiego został już oddany jako plac budowy. Wykonawca, którego oferta została wyłoniona w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego, rozpoczął już prace przygotowawcze do modernizacji obiektu.

Cała inwestycja będzie polegać na wymianie dotychczasowego podłoża na płytę betonową, modernizacji orurowania służącego do mrożenia lodowiska, oraz między innymi na wymianie band i ich zabezpieczeń. Koszt przebudowy ma wynieść ponad 600 tysięcy złotych.

Lodowisko tymczasowo niedostępne

Fani łyżwiarstwa muszą się niestety liczyć z tym, że nie będzie można przez jakiś czas korzystać z miejskiej ślizgawki. Nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć ile minie czasu do uruchomienia lodowiska, ale liczymy na to, że na początku roku uda się zagospodarować chociaż fragment sezonu dla łyżwiarzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *