Rusza sezon jesienno-zimowy na odnowionym Lodowisku Miejskim. Zachęcamy do korzystania z miejskiej ślizgawki od 12 listopada

Po raz pierwszy w okresie jesienno-zimowym mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanego Lodowiska Miejskiego znajdującego się przy ulicy Edwardów 6 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie już od najbliższej soboty, 12 listopada. Będzie ono czynne przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00 – 21:00.

Miejska ślizgawka w okresie letnim została zmodernizowana w ramach drugiego etapu planowanych w tym miejscu prac, które zwiększyły funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektu, a także dzięki temu Lodowisko Miejskie zyskało na estetyce zewnętrznej. Więcej o przeprowadzonych robotach pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich tygodniach przeprowadzono szereg prac porządkowych na terenie obiektu i dookoła niego. Tradycyjnie już dokonano drobnych napraw i remontów, a także zadbano o serwis sprzętu i naostrzenie łyżew, które będzie można w dalszym ciągu wypożyczać na miejscu. Do dyspozycji są zarówno łyżwy figurowe, jak i hokejowe w różnych rozmiarach. Nieodpłatnie można również otrzymać kask dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas korzystania z miejskiej ślizgawki.

– Zakończyliśmy już prace związane z przygotowaniem tafli Lodowiska Miejskiego. Polegały one na regularnym zraszaniu wodą i polewaniu płyty betonowej, która znajduje się pod powierzchnią lodu. Roboty te trwały kilka dni i efektem tego jest możliwość otwarcia naszego obiektu już w najbliższą sobotę, 12 listopada. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w okresie jesienno-zimowym na terenie miejskiej ślizgawki. To pierwszy raz od kilku lat, kiedy możemy otworzyć lodowisko zgodnie z planem. Wcześniej uniemożliwiała nam to panująca sytuacja epidemiologiczna, czy prowadzone remonty. Ponadto cieszy mnie fakt, że ceny wejściówek, wynajmu obiektu, czy obsługi, a także za wypożyczenie i naostrzenie łyżew nie uległy zmianie.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Wejścia na płytę Lodowiska Miejskiego będą rozpoczynać się każdego dnia tygodnia od godziny 9:00. Jedno wejście trwa 60 minut, a następnie potrzebna jest 30-minutowa przerwa techniczna, aby po łącznym upływie 1,5 godziny na taflę mogli wejść kolejni użytkownicy. To oznacza, że dziennie odbywać się będzie 8 wejść, a jednocześnie na lodzie przebywać może maksymalnie 50 osób. Należy jednak pamiętać, aby co tydzień upewniać się na naszej stronie internetowej www.mcs.belchatow.pl, jak wygląda harmonogram wejść, ponieważ wzorem ubiegłych lat w godzinach zarówno dopołudniowych, jak i popołudniowych można spodziewać się rezerwacji ze strony szkół, klubów, stowarzyszeń, czy szkółek.

Cennik obiektu jest dostępny TUTAJ. Przypomnijmy, że bilet ulgowy na jedno wejście kosztuje 2 złote, a bilet normalny 5 złotych. Ponadto wynajem lodowiska oraz obsługi technicznej to koszt oddzielnie po 50 złotych za każdą z usług za godzinę, wypożyczenie pary łyżew na jedno wejście kosztuje 5 złotych, a ich naostrzenie to kolejne 5 złotych do zapłaty. Regulamin Lodowiska Miejskiego znaleźć można TUTAJ.

Lodowisko Miejskie zlokalizowane przy ulicy Edwardów 6 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie zostało wybudowane w 2008 roku. Powierzchnia terenu wynosi 1100 m2, a samej tafli lodowej 874 m2. Pomiędzy miejską ślizgawką a sąsiadującymi z nią Miejskimi Kortami Tenisowymi oraz w pobliżu znajduje się 65 miejsc parkingowych przeznaczonych dla użytkowników tych obiektów.

Więcej informacji o dostępności obiektu, czy rezerwacjach można uzyskać pod numerem telefonu: 798-461-713 lub pisząc wiadomość na adres e-mail: lodowisko@mcs.belchatow.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *