Ruszyliśmy z zapisami do biegu nocnego

Po raz drugi – 28 kwietnia br. – w naszym mieście odbędzie się wyjątkowy uliczny bieg nocny. Tym razem uczestnicy będą mieli do pokonania 10 km, ze startem i metą w sercu Bełchatowa. Zapisy na to wydarzenie już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Bieg rozpocznie się o godz. 21 na placu Narutowicza, a jego trasa prowadzić będzie ulicami Czyżewskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich. Biegacze będą mieli do pokonania prostą i szybką trasę, która zapewne w wielu przypadkach umożliwi poprawę własnych rekordów życiowych. Limit uczestników przewidziany przez organizatora to 333 osoby, a opłata startowa wynosi 30 zł.

Trzech najszybszych biegaczy w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet oraz najlepszy biegacz i biegaczka z Bełchatowa otrzymają nagrody finansowe oraz puchary. – Pozytywny odbiór organizacji biegu w ubiegłym roku spowodował, że realizacja drugiej edycji stanowiła jedynie formalność. Zwiększyliśmy liczbę uczestników, a dodatkowo zapraszamy biegaczy, ich rodziny, kibiców i wszystkich zainteresowanych do centrum miasta, gdzie na placu Narutowicza zostanie ulokowany start i meta imprezy. Ta lokalizacja doskonale sprawdziła się na triathlonie, ale odebraliśmy również wiele sygnałów, że nasz lokalny bieg powinien też tam zagościć. Podjęliśmy to wyzwanie i wierzę, że tego dnia nikt nie będzie żałował spędzenia czasu razem z nami  – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor jednostki.

Biuro zawodów umiejscowione w budynku MCK Bełchatów zostanie otwarte o godz. 18. „II Bełchatowski Bieg Nocny” to drugi bieg „Triady Bełchatowskiej”. Podsumowaniem i zwieńczeniem cyklu będzie listopadowa „Bełchatowska Piętnastka”.

ZAPISY NA „II BEŁCHATOWSKI BIEG NOCNY”

Plakat promujący bieg:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *