Grafika promująca imprezę sportową pn. Warsztaty Nordic Walking Bełchatów 2021 "Chodź po zdrowie!" z instruktorem Łukaszem Witczukiem i informacjami nt. szczegółów wydarzenia sportowego

Ruszyły zapisy na Warsztaty Nordic Walking „Chodź po zdrowie”

W sobotę, 22 maja o godz. 16:00 na błoniach Muzeum Regionalnego odbędą się Warsztaty Nordic Walking pod hasłem „Chodź po zdrowie”. Organizatorem tego wydarzenia będzie Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, a Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie będzie współorganizatorem.

Wracamy do organizacji imprez sportowych

W sobotę, 22 maja po raz pierwszy od ponad roku będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w organizacji imprezy sportowej. Wspólnie z Klubem Sportowym Nordic Walking Bełchatów, który tego dnia obchodzi swoje 2. urodziny w Parku Olszewskich za budynkiem Muzeum Regionalnego w Bełchatowie przeprowadzimy Warsztaty Nordic Walking.

Organizując to wydarzenie mamy na celu propagowanie dyscypliny sportowej nordic walking jako rekreacyjnej formy ruchowej, promowanie sportu i aktywności dla wszystkich środowisk, a także promocja zdrowego stylu życia. Warsztaty będą organizowane w formie zajęć sportowych bez rywalizacji.

Początek warsztatów zaplanowano na godz. 16:00. Pół godziny wcześniej czynne już będzie biuro warsztatów. W ich trakcie będzie zaprezentowana i omówiona prawidłowa technika poszczególnych elementów nordic walking, przeprowadzona zostanie profesjonalna rozgrzewka, zabawa i konkursy z kijkami, marsz rekreacyjno-szkoleniowy alejkami Parku Olszewskich na dystansie ok. 2 km z wyłonieniem osób, które będą prezentować najlepszą technikę, a także rozciąganie i poczęstunek.

TUTAJ prowadzone są zgłoszenia osób, które chcą wziąć udział w warsztatach. Zapisy będą możliwe do piątku, 21 maja do godz. 23:59. Limit uczestników wynosi 150 osób i nie będzie też możliwości zapisania się na warsztaty w dniu imprezy.

Warsztaty poprowadzą instruktorzy Nordic Walking Poland. Gościem szczególnym będzie Łukasz Witczuk, który jest trenerem i zawodnikiem Luki Team Siedlce. Na swoim koncie posiada on tytuł Mistrza Europy Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km, Drużynowe Mistrzostwo Polski i Świata, a także Wicemistrzostwo Europy w sprincie 4×1000 metrów. Jest on też wolontariuszem, organizatorem wielu imprez charytatywnych, instruktorem nordic walking, a także międzynarodowym sędzią i szkoleniowcem.

Harmonogram imprezy:

 • 15:30 – otwarcie biura warsztatów
 • 16:00 – rozpoczęcie warsztatów (krótkie wprowadzenie, przedstawienie gości i instruktorów)
 • 16:10 – pokaz prawidłowej techniki i omówienie poszczególnych elementów nordic walking
 • 16:30 – profesjonalna rozgrzewka przy muzyce
 • 16:45 – rozpoczęcie praktycznej części warsztatów
 • 17:30 – zabawa i konkursy z kijkami
 • 17:50 – marsz rekreacyjno-szkoleniowy po terenie parku na dystansie ok. 2 km (wyłonienie uczestników najlepiej chodzących technicznie)
 • 18:20 – rozciąganie
 • 18:30 – poczęstunek
 • 18:45 – rozpoczęcie części oficjalnej obchodów 2. rocznicy powstania Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów
 • 21:30 – zakończenie imprezy

Regulamin – Warsztaty Nordic Walking „Chodź po zdrowie”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *