uczestnik zawodów podczas układania kostki rubika na czas w Hali Energia

Speedcubing w Hali Energia. Zapisz się i układaj kostkę rubika razem z nami w weekend 20-21 maja

Amatorów i pasjonatów, ale też osoby, które mają doświadczenie w układaniu kostki rubika zapraszamy do udziału w CUBE4FUN IN BEŁCHATÓW 2023, czyli imprezie sportowej, która w naszym mieście odbędzie się w weekend 20-21 maja 2023 roku w Hali Energia zlokalizowanej przy ulicy Dąbrowskiego 11a. Na uczestników czeka kilka kategorii, ciekawe nagrody oraz łącznie 160 miejsc startowych.

Bełchatów odwiedzą czołowi speedcuberzy z całego kraju. Czy padnie rekord świata?

W sobotę, 20 maja w godzinach 9:15 – 10:30 odbędzie się rejestracja uczestników. W międzyczasie od godziny 10:00 do godziny 10:30 prowadzone będzie szkolenie dla nowicjuszy, a tuż po nim i po zakończonej rejestracji odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia zawodów z udziałem zaproszonych gości. Pierwsze zmagania odbędą się już o godzinie 10:40 i potrwają do 14:45. Po 45-minutowej przerwie wrócimy do rywalizacji, która potrwa do godziny 18:50.

Start w niedzielę, 21 maja zaplanowany jest na godzinę 9:00, a przerwa odbędzie się w godzinach 14:50 – 15:35. Ponadto w przedziale czasowym od godziny 9:25 do godziny 10:40 przeprowadzony zostanie darmowy trening cube4fun. Decydujące zmagania planowane są w godzinach 15:35 – 17:20, a około godziny 17:30 przewiduje się wręczenie nagród wraz z ceremonią oficjalnego zakończenia tej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie czuwał delegat WCA, a dokładniej Pan Jakub Hamkało.

Rywalizacja będzie prowadzona w następujących – 9 konkurencjach:

  • Kostka 2x2x2
  • Kostka 3x3x3
  • Kostka 4x4x4
  • Kostka 5x5x5
  • Kostka 6x6x6
  • Kostka 7x7x7
  • Pyraminx
  • Skewb
  • Square-1

Pozostałych kilkadziesiąt miast, które od 2022 roku aż do roku bieżącego włączyły się we współorganizację zawodów w układaniu kostki rubika na czas to: Koło, Kluczbork, Lubartów, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Jasło, Warszawa, Pawłowice, Bełżyce, Bielsko-Biała, Rzeszów, Kędzierzyn-Koźle, Skierniewice, Dębica, Lublin, Świdnik, Wojciechów, Siedlce, Gorlice, czy Jarosław.

Tego rodzaju event miał już miejsce w Bełchatowie w grudniu 2017 roku, a jego nazwa to „CFL Santa Claus Cube Race 2017”. Wówczas w zmaganiach startowało 98 osób. Wtedy to właśnie padło pięć rekordów, z czego dwa były na skalę całego świata. Czy tym razem również odnotowane zostaną historyczne występy i wyniki? Przekonamy się już w drugiej połowie maja.

– Cieszę się, że po latach sympatycy układania kostki rubika będą mogli spotkać się w centrum Polski, aby wspólnie porywalizować w tej wyjątkowej, ale zarazem widowiskowej dyscyplinie sportu. Speedcubing, to okazja dla mieszkańców Bełchatowa, aby mogli zaprezentować swoje umiejętności na tle uczestników z całego kraju. Wiemy doskonale, że nie jest to dyscyplina popularna tak samo jak piłka nożna, czy siatkówka, ale chcemy zrobić wszystko, aby fani układania kostki rubika mieli też fajne warunki do robienia tego, co uwielbiają. Hala Energia, to z pewnością odpowiednie miejsce to odbycia takich zmagań, gdzie liczy się refleks, zręczność, sprawność umysłu i swego rodzaju technika.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Na liście startowej mamy już kilkadziesiąt nazwisk, a następne oczekują w kolejce. Są to w głównej mierze mieszkańcy całej Polski, ale również pojedynczy obywatele Czech oraz Izraela. Każdy zawodników otrzyma z rąk organizatorów pamiątkową koszulkę z logo zawodów. Z kolei opłata wpisowego dla uczestników wynosi 75 złotych. Rejestracja rozpoczęła się już w połowie marca i potrwa do poniedziałku, 15 maja, do godziny 14:00. Do tego też czasu jest możliwość ostatecznego zwrotu płatności. Na cztery godziny po zakończeniu zapisów jest jeszcze czas na akceptowanie listy rezerwowych oraz zmianę konkurencji, w których startują poszczególne osoby. Dla najlepszych przewidziano także pamiątkowe puchary.

Więcej informacji o bełchatowskiej odsłonie Mistrzowskiego Turnieju w Speedcubingu, ale też o pozostałych eventach można znaleźć również na stronie internetowej www.cube4fun.pl, a z kolei TUTAJ prowadzone są zapisy i znajduje się zakładka poświęcona zawodom przeprowadzanym w Bełchatowie.

Organizatorami turnieju w układaniu kostki rubika na czas pn. „CUBE4FUN IN BEŁCHATÓW 2023” są: Miasto Bełchatów, firma cube4fun, Piotr Tokarski, Mateusz Ziemba oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

REGULAMIN

ZAPISY
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

plakat przedstawia szczegóły dotyczące imprezy sportowej pn. "CUBE4FUN IN BEŁCHATÓW 2023"

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *