Sportowe Dni Bełchatowa

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci „Tenis 10”, zawody „Piłka nożna łączy pokolenia” na Stadionie Miejskim oraz aktywna strefa sportowa – to propozycje Miejskiego Centrum Sportu na zbliżające się XXXVIII Dni Bełchatowa.

„Tenis 10” to zawody dla najmłodszych organizowane w całej Polsce, w których już laury zbierają młode bełchatowianki, stypendystki sportowe Miasta Bełchatowa – Nikola Niepsuj i Marta Dudek. W sobotę nasze zawodniczki będą miały okazję zagrać na Miejskich Kortach Tenisowych, które staną się miejscem zmagań w trzech kategoriach wiekowych: czerwonej (Open, 2009), pomarańczowej (chłopcy i dziewczęta, 2008) i zielonej (chłopcy i dziewczęta, 2007).

„Tenis 10” to program Polskiego Związku Tenisowego, który ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci – tłumaczy Piotr Radziejewski, dyrektor turnieju. Wpisowe wynosi 50 zł, a jako pierwsi na korty wyjdą najmłodsi uczestnicy turnieju (zapisy do godz. 9:30, start 10). Grupa „pomarańczowa” rozpocznie grę o godz. 12 (zapisy do 11:30), a „zielona” o 13:30 (zapisy do 13). Dla najlepszych w każdej z kategorii przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe i medale, a każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy dyplom.

III turniej „Piłka nożna łączy pokolenia” organizowany w sobotę 1 lipca to zmagania ośmiu drużyn dzieci rocznika 2008 i młodszych, dla których możliwość gry na głównej płycie Stadionu Miejskiego zapewne będzie miłym przeżyciem. Współorganizatorami turnieju są przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego „Oldboy GKS Bełchatów”. Z kolei dzień później nasza jednostka będzie obecna na błoniach Muzeum Regionalnego, gdzie zostanie przygotowana aktywna strefa sportowa. Jej główną atrakcją będą „Megapiłkarzyki”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *