Start zapisów na „Piętnastkę”

Nie opadły jeszcze emocje po bełchatowskiej edycji „Triathlon Energy”, a już teraz, na 90 dni przed startem 22. edycji biegu ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” organizatorzy rozpoczęli zapisy uczestników. Czeka na nich blisko 1500 pakietów startowych. To ostatni, trzeci bieg z cyklu „Triady Bełchatowskiej”.

„Bełchatowska Piętnastka” odbędzie się 4 listopada i po raz kolejny prowadzić będzie ulicami naszego miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza, Staszica, Okrzei. Start i meta zlokalizowane będą przy hali „Energia”, gdzie mieścić się będzie Biuro Zawodów. Głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszyć będzie Bieg Rekreacyjny na 5 km. Przypominamy, że trasa posiada atest PZLA, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z poprzednimi latami w trakcie zapisów przewidziane są różne opłaty wpisowe. W związku z tym zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania się na „Piętnastkę”, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo parę złotych i będą mieli pewność, że nie zabraknie dla nich miejsca na starcie. Dziś wpisowe to 45 zł, dlatego zachęcam do rejestracji i przygotowania optymalnej formy na początek listopada – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Do końca września opłata ta wynosi 45 zł. Następnie do 21 października będzie to 55 zł, a później do końca miesiąca 65 zł. Rejestracja zawodników prowadzona jest POD TYM ADRESEM. Aby znaleźć się na liście startowej należy wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny oraz uiścić opłatę startową. Zgłoszenie online przyjmowane będą do 29 października lub wyczerpania limitu miejsc, który na bieg główny wynosi  1250 osób. W biegu towarzyszącym przewidziano limit to 120 biegaczy, a opłata startowa wynosi 10 zł. TUTAJ dostępne są regulaminy obu biegów.

W ubiegłym roku bieg po raz drugi w historii wygrał Mykola Iukhymchuk z Ukrainy, który trasę pokonał w 45:43 s. Powtórzył tym samym wyczyn znanego polskiego lekkoatlety specjalizującego się w biegach długodystansowych Henryka Szosta, który „Piętnastkę” wygrał dwa razy z rzędu w 2010 i 2011 roku. To sportowe wydarzenie Bełchatowa rokrocznie zbiera coraz lepsze recenzje, a powróciło do kalendarza imprez biegowych w 2009 r., po czternastoletniej przerwie.

„Bełchatowska Piętnastka” wzorem lat ubiegłych będzie również miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zakładka biegu dostępna jest TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024