Superpuchar Polski dla Rekordu

BTS Rekord Bielsko-Biała zgodnie z przewidywaniami sięgnął w hali „Energia” po Superpuchar Polski w futsalu. Najlepsza polska drużyna pokonała aż 10:4 finalistę Pucharu Polski MOKS Słoneczny Stok Białystok i po raz trzeci w historii zdobyła to trofeum.

Futsal gościł w Bełchatowie po raz drugi, po tym jak w grudniu rozegrano tu mecz reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali wtedy Gruzję 4:2. Goszczący tego dnia na meczu Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczący komisji do spraw futsalu i piłki plażowej w Polskim Związku Piłki Nożnej, podobnie jak wtedy, tak i tym razem nie miał zastrzeżeń co do organizacji spotkania.

Kibice, którzy w sobotę przybyli na trybuny hali „Energia” oglądali grad bramek, ponieważ strzelono ich aż czternaście. Do przerwy Rekord prowadził z MOKS-em 4:0, a w drugiej odsłonie meczu na kilku minut przed końcem aż 10:1. Na finiszu białostoczanie wykorzystali rozprężenie przeciwnika i zdobywając jeszcze trzy gole zmniejszyli rozmiar porażki.

Rekord Bielsko-Biała – MOKS Słoneczny Stok Białystok 10:4 (4:0)

Bramki dla Rekordu: Paweł Budniak (3, 20, 33), Jan Janovsky (7), Michał Marek (24, 24, 33), Wojciech Łasak (30), Tomasz Gąsior (31), bramka samobójcza (8)
Bramki dla MOKS-u: Sergiej Babynin (26), Michał Osypiuk (36, 37), Vitalii Lisniczenko (37)