Szkolne mistrzostwa we wspinaczce

Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych będą mieli okazję sprawdzić się w „Szkolnych mistrzostwach Bełchatowa we wspinaczce na czas”. To kolejna impreza, której organizatorem jest Miejskie Centrum Sportu.

Najpierw 15 marca w godzinach 8-14:30 rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych klas 3-6. Tydzień później (22 marca,  godz. 9-12) z wytyczonymi trasami zmierzą się gimnazjaliści. W każdej kategorii wiekowej placówka oświatowa będzie mogła wystawić jeden 3-osobowy zespół.  Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 10.03.2017 do godz. 13.00 na adres artur@mcs.belchatow.pl bądź w siedzibie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ul. Czyżewskiego 7.

Zawodnicy rywalizować będą w konkurencji wspinaczki na czas w formacie klasycznym. Każdy uczestnik będzie miał do wykonania dwa biegi na dwóch podobnych drogach wspinaczkowych. Nagrody przyznane zostaną w następujących kategoriach: Najlepsza szkoła (średnia najlepszych czasów całego zespołu) oraz Najszybszy zawodnik/zawodniczka (najlepszy uzyskany czas).

Bełchatowska ścianka wspinaczkowa mierzy prawie dziewięć metrów i posiada siedem stanowisk wspinających o różnym stopniu trudności. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia można w każdej chwili dokonać zmiany układu chwytów oraz dróg wspinaczkowych. Jest ona dostępna dla mieszkańców w godz. 16-20 poza wyjątkami, którymi są zajęcia sekcji wspinaczkowej oraz mecze PGE Skry Bełchatów.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *