Triathlon Energy: Informacje ogólne

Od startu „Triathlon Energy Bełchatów” dzieli nas już kilka dni. Zapisy na imprezę są już zamknięte, a w biurze zawodów będzie dostępna niewielka, ograniczona liczba pakietów startowych do sprzedaży. Kibiców zachęcamy do dopingu i wspierania sportowców na całej długości trasy, w tym na finiszu, który będzie miał miejsce w centrum Bełchatowa.

O „Triathlon Energy” pisaliśmy blisko tydzień temu TUTAJ. Biuro zawodów imprezy będzie otwarte w sobotę w godz. 15-20:30, a umiejscowione będzie w hali „Energia” przy ul. Dąbrowskiego 11. Dzień później czynne będzie jedynie dwie godziny (7-9).

W godzinach otwarcia biura zawodów zawodnicy będą mieli możliwość odbioru pakietu startowego oraz w przypadku osób niepełnoletnich, dostarczenia podpisanego oświadczenia rodziców/opiekunów. Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich trzech dystansów (1/2 IM [1,9 km pływanie (2 pętle po 950 m) – 90 km jazda na rowerze (4 pętle) – 21,1 km bieg], 1/4 IM [0,95 – 45 – 10,55] i 1/8 IM [0,475 – 22,5 – 5,25]) odbędzie się w sobotę o godzinie 19:30.

W związku z przypadającym 24 lipca świętem Policji podczas „Triathlon Energy Bełchatów” przeprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja dla służb mundurowych (Policja, Wojsko, Służba Więzienna, itd.) na każdym dystansie. Ostateczna weryfikacja zawodniczek i zawodników do tej kategorii nastąpi w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego.

Pakiet startowy zawodnika to m.in. numer startowy na etap rowerowy i biegowy, czepek pływacki, pamiątkowy lunch box, worek materiałowy na buty, kosmetyki, egzemplarz gazety „Aktywni Swim Bike Run” oraz RaceBook „Triathlon Energy Bełchatów”. Zawodnicy mają także zapewniony transport na linię startu.

W niedzielę z centrum Bełchatowa (przystanek przy ul. Kościuszki, naprzeciwko budynku Urzędu Miasta) będą kursowały specjalne bezpłatne autobusy, których przystankiem końcowym będzie Zbiornik „Słok”. Ich odjazdy będą dostosowane do godzin startu poszczególnych dystansów. Z kolei autobusy powrotne odjeżdżać będą z parkingu przy hotelu „Wodnik”.

Odprawa techniczna dla wszystkich wolontariuszy przewidziana jest w sobotę o godz. 18 w hali „Energia”. Każdy z nich może liczyć m.in. na zestaw pamiątek, a także suchy prowiant i wodę podczas pracy w terenie oraz ciepły posiłek po zakończeniu zadań na mecie przy pl. Narutowicza.

Harmonogram imprezy i godziny startów w niedzielę 23 lipca 2017:

8:45 Oficjalne otwarcie Triathlon Energy Bełchatów (okolice startu na Słoku)
9:00 START – dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM
11:00 START – dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM
12:00 START – dystans 1/8 IM
15:00 dekoracja – dystans 1/8 IM (okolice mety)
15:30 dekoracja – dystans 1/4 IM (okolice mety)
16:00 dekoracja – dystans 1/2 IM (okolice mety)
15:00 – 17:00 – odbiór rowerów i worków ze strefy zmian

Szczegóły ważne dla zawodników oraz przebieg trasy rowerowej i biegowej na stronie www Triathlon Energy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *