Trwają zapisy do biegu nocnego

Trwają zapisy na „I Bełchatowski Bieg Nocny”, którego uczestnicy 11 marca pobiegną ulicami jednego z bełchatowskich osiedli. Walkę z mrokiem i 6-kilometrowym dystansem stoczy maksymalnie dwustu biegaczy, a do tej pory swą gotowość do startu zgłosiło ich już około 70. Początek biegu o godz. 21.

Takiego biegu w naszym mieście jeszcze nie było, dlatego też cieszę się, że udaje nam się realizować ten pomysł. Mam nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odzewem, frekwencja na starcie dopisze, dzięki czemu już corocznie będziemy mogli organizować takie wydarzenie – przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Bieg rozpocznie się o godz. 21 na placu przy boiskach Publicznym Gimnazjum nr 4, a jego trasa prowadzić będzie ulicami Antracytową, św. Faustyny Kowalskiej i Witolda Budryka. Dystans wynosi 6 km, na co składają się 3 pętle po 2 km. Zapisy prowadzone są pod TYM ADRESEM, a opłata startowa wynosi 20 zł. Biuro zawodów zostanie otwarte o godz. 19, przed startem zaplanowana została wspólna rozgrzewka.

Nagrody przewidziane zostały dla pierwszych sześciu biegaczy w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet (nagrody rzeczowe oraz puchary), dla najstarszego zawodnika i zawodniczki (puchary) oraz najlepszego biegacza i biegaczki z Bełchatowa, których fundatorem jest spółka WOD-KAN. – Od dłuższego czasu obserwujemy wzmożone zainteresowanie najprostszą formą ruchu jaką jest bieganie. Na ulicach naszego miasta o każdej porze można spotkać biegaczy, zarówno amatorów, ale i tych skupionych przy KB „Spartakus” czy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym – dodaje dyrektor.

Organizując nocne spotkanie biegaczy jesteśmy świadomi, że „Bełchatowska Piętnastka” jest jednym z miejskich symboli sportu, który w tym roku również jest w kalendarzu naszych imprez. Nie ukrywam, że z inicjatywą biegu nocnego chcemy podążać w tym samym kierunku. W chwili wyczerpania limitu 200 osób otrzymamy wyraźny sygnał, że warto nieustannie aktywizować naszą lokalną społeczność – dodaje dyrektor nowo powstałej jednostki.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Partnerami zostały bełchatowskie spółki PEC oraz WOD-KAN, Restauracja „RICCO”, zdrowy catering i poradnia dietetyczna BONAFIT.pl, „Fitness & Dance Studio” oraz bełchatowskie biuro turystyczne „Wakacje.pl”. Patronem medialnym wydarzenia są redakcje „Dziennika Łódzkiego”, „Twojej Telewizji Lokalnej” Bełchatów, radia Strefa FM Piotrków Tryb. oraz portalu ePiotrkow.pl.

 

Regulamin do pobrania: REGULAMIN

Program imprezy: PROGRAM

Poglądowa trasa biegu:

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024