Turniej Eliminacyjny Kobiet U-19

Piłkarska jesień w Bełchatowie jest bardzo intensywna.

Na Stadionie Miejskim swoje mecze rozgrywa oczywiście GKS Bełchatów, grający aktualnie w Fortuna I Lidze. Jednak w tym roku do Bełchatowa zawitała również PKO BP Ekstraklasa, w której występuje RKS Raków Częstochowa. Piłkarze spod Jasnej Góry z uwagi na remont swojego obiektu tymczasowo korzystają z naszego stadionu.

Na początku października gościć będziemy natomiast turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy Kobiet U-19. Zostanie on rozegrany w województwie łódzkim w terminie 2-8 października. Organizację dwóch meczów Łódzki Związek Piłki Nożnej powierzył Miastu Bełchatów i Miejskiemu Centrum Sportu. Pozostałe rozegrane zostaną w Sieradzu oraz na dwóch stadionach w Łodzi.

Pierwsze starcie eliminacji czeka nas już 2 października o godz. 17:00. W Bełchatowie zagrają reprezentacje Szkocji oraz Bułgarii. W sobotę 5 października o godzinie 16:00 Stadion Miejski w Bełchatowie gościł będzie reprezentację Polski, która podejmie drużynę Bułgarii. Na boiskach Sieradza i Łodzi wystąpi również drużyna Chorwacji.
Awans do dalszej fazy gier wywalczą dwa najlepsze zespoły z naszej grupy oraz cztery najlepsze zespoły sposób wszystkich trzecich miejsc w dwunastu grupach pierwszej rundy eliminacji. Według specjalistów od piłki kobiecej awans do elite round jest dla polskiej drużyny obowiązkiem.

Turnieje drugiej rundy eliminacji ME U-19 odbywać będą się wiosną 2020, natomiast turniej finałowy Mistrzostw Europy na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbędzie się w Gruzji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *