„Turniej pamięci” dla PG 4

Kolejny rok Publiczne Gimnazjum nr 4 triumfuje w Turnieju Piłkarskim „Ku Chwale Żołnierzy Wyklętych”, który został rozegrany przy okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Niezłomnych”. Miejskie Centrum Sportu było współorganizatorem bełchatowskich zawodów.

Sześć placówek gimnazjalnych uczestniczyło w środowym turnieju piłki nożnej. Byli to uczniowie gimnazjów nr 1, 2, 3, 4, 5 i ZSiPO im. Zbigniewa Herberta. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły, po których nastąpiła faza pucharowa i mecze o poszczególne miejsca.

W spotkaniu o miejsce 5 „Herbert” pokonał 2:1 PG 2, trzecie miejsce zajęło PG 5 zwyciężając 3:0 PG 3, a w finale gospodarze wygrali aż 4:0 z PG 1. Królem strzelców został Dawid Kocyła, uczeń „czwórki”, który pięciokrotnie trafił do siatki. Najlepszym bramkarzem był Dominik Radzicki (PG 4).

Zwycięzcy zawodów wystąpili w składzie Dominik Radzicki, Kevin Komar, Piotr Kowalczyk, Filip Markowski, Jakub Markiewicz, Jeremiasz Góralczyk, Szymon Szymański, Jakub Miarka, Dawid Kocyła oraz Piotr Terkiewicz. Opiekunem drużyny był Grzegorz Muskała.