Uczennice i uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Bełchatowa na sportowo upamiętnią narodowe święto

We wtorek, 10 maja na błoniach Muzeum Regionalnego przy ulicy Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie odbędzie się 6. Bieg Konstytucji 3 Maja skierowany do uczniów klas I-III miejskich szkół podstawowych.

Celem organizacji już kolejnej, szóstej edycji tego rekreacyjnego biegu jest upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także promocja Bełchatowa.

Start i meta będą zlokalizowane tradycyjnie tuż za budynkiem Muzeum Regionalnego. Trasa o długości od 300 do 400 metrów będzie prowadzić ścieżkami Parku Olszewskich. Na tym samym dystansie pobiegną wszyscy uczestnicy. Do rywalizacji przystąpią uczennice i uczniowie z klas I-III szkół podstawowych z terenu Bełchatowa.

Oficjalne rozpoczęcie tej imprezy sportowej zaplanowano na godzinę 10:00, a następnie przeprowadzona zostanie wspólna rozgrzewka. Nieco wcześniej, bo o godzinie 9:40 przyjmowane będą obowiązkowe zgłoszenia list startowych z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły, a pięć minut później młode bełchatowianki i bełchatowianie wraz z opiekunami będą mieli możliwość zapoznania się z trasami biegowymi. O godzinie 10:15 zaplanowany jest start.

Jako pierwsze na trasę ruszą dziewczęta z rocznika 2012, a tuż po nich wystartują chłopcy. Następnie w tej samej kolejności odbędą się biegi dla rocznika 2013 i 2014. Dekoracje zwycięzców będą prowadzone na bieżąco po każdym zakończonym biegu.

Zgłoszenia ilościowe są prowadzone do piątku, 29 kwietnia, do godz. 12:00 na adres e-mail: a.polek@mcs.belchatow.pl. Nie obowiązuje limit uczestników, ale każdy startujący jest zobowiązany do posiadania karteczki z imieniem i nazwiskiem, rocznikiem oraz pieczątką szkoły.

Dla każdego, kto weźmie udział w 6. edycji Biegu Konstytucji 3 Maja, przewidziano pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek, owoce oraz wodę. Najlepsi w kategorii dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zachęcamy również dzieci i nauczycieli do tego, aby nie zapomniały o patriotycznych elementach, a szczególnie mile widziane będą biało-czerwone stroje, ich elementy, kotyliony, czy różnego rodzaju przedmioty.

Przypominamy, że za grupy szkolne i stan zdrowia poszczególnych uczniów odpowiedzialność ponoszą opiekunowie. Więcej informacji udzieli Pani Agnieszka Morawiec pod numerem telefonu: 501-060-216 lub Pani Agnieszka Polek pod numerem telefonu: 508-280-752.

Organizatorami 6. Biegu Konstytucji 3 Maja są: Urząd Miasta Bełchatowa, Muzeum Regionalne w Bełchatowie, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, Akademia Młodego Lekkoatlety i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Regulamin

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *