VI Turniej Kibice Razem

W ubiegłorocznym turnieju to gospodarze (GKS Bełchatów) wygrali turniej, w którym do rywalizacji stanęło 18 ekip z całego kraju. Ośrodek Wawrzkowizna, który gościł ponad 200 osób okazał się bardzo trafionym miejscem do organizacji Turnieju Kibice Razem. Była to druga z rzędu edycja organizowana w tym pięknym miejscu położonym, w centralnej Polsce, w okolicy Elektrowni Bełchatów.

Turniej jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach programu „Kibice Razem”, który wdrażany jest od 2010 r. przez Ministerstwo Spotu i Turystyki. Czwarty rok rolę koordynatora centralnego programu pełni Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z samorządami lokalnymi i stowarzyszeniami kibiców.

W tegorocznej edycji turnieju finałowego uczestniczyć będzie 17 drużyn z trzynastu województw. Poza rywalizacją piłkarską młodzi adepci futbolu będą mogli zmierzyć się w 11 innych konkurencjach, tj. tor przeszkód, strzał z łuku, quiz wiedzy, biegowy wyścig korespondencyjny, skok w dal, przeciąganie liny. Rywalizacja rozpocznie się już we wtorek 27 sierpnia. Natomiast ceremonia zakończenia imprezy, wręczenie nagród i medali odbędzie się w środę 28 sierpnia o godzinie 14:00.

Organizatorami zawodów są Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia MSiT, Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *