VII edycja turnieju KIBICE RAZEM

Program Ministerstwa Sportu

To już siódma edycja turnieju sportowego dla najmłodszych kibiców z ośrodków Kibice Razem, których działania są wspierane ze środków Ministerstwa Sportu. Zadaniem tych ośrodków jest przede wszystkim pracowanie nad poprawą bezpieczeństwa imprez masowych, zwalczanie negatywnych zachowań kibiców piłki nożnej, wspieranie kulturalnego kibicowania, czy wspieranie pozytywnych inicjatyw kibiców piłki nożnej. W poprzedniej edycji kilkanaście drużyn z całej Polski oprócz udziału w turnieju piłki nożnej mogło zmierzyć się ze sobą w kilku konkurencjach około-sportowych i sprawnościowych. Było strzelanie z łuku, testy na celność, piłkarska żonglerka czy przeciąganie liny.

Wawrzkowizna po raz kolejny

Tegoroczna edycja kolejny raz odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Wawrzkowizna pod Bełchatowem. Całość będzie trwała dwa dni – od 25 do 26 sierpnia 2020 r. W tym roku również kilkanaście drużyn z całego kraju będzie rywalizować o miano najlepszego ośrodka Kibice Razem. Organizatorzy przewidzieli nagrody i pamiątki dla najlepszych drużyn, oraz wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca i bramkarza. Najważniejszym będzie miło spędzony czas w malowniczym ośrodku, gdzie młodzi piłkarze nauczą się zdrowej i przyjaznej rywalizacji sportowej, oraz kultury i poszanowania turniejowych rywali, co jest podstawowym celem organizowanego turnieju.

Rolą Miejskiego Centrum Sportu będzie pomoc przy przeprowadzeniu turnieju piłki nożnej 26 sierpnia, który ostatecznie wyłoni zwycięzcę całych zawodów. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia Ministerstwa Sportu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *