"Nie Pompujesz - Nie Jedziesz"

Wieczorne ściganie na bełchatowskim pumptracku w sobotę, 21 sierpnia

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku przybędzie do Bełchatowa! Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł rozpocząć walkę o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli!

Bełchatowski tor w tym dniu będzie najważniejszym torem w Polsce! To tutaj na 6 rundą cyklu zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni. Co więcej, bełchatowska runda będzie wyjątkowym przystankiem, gdyż runda finałowa odbędzie się przy oświetleniu! Będzie to także przedostatnia szansa na walkę o awans do finałowych zawodów w Nowej Soli, które już 5 września. Zwycięzcy całej tegorocznej edycji Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, otrzymają tytuł Najszybszego Polaka i Najszybszej Polki na pumptracku, a także atrakcyjne nagrody. Awans z Bełchatowa do finału uzyska 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety!

Do rywalizacji organizator cyklu, Sfera Sportu i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, zaprasza każdego. Niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu, aby każdy znalazł coś dla siebie!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Swoją kandydaturę można zgłaszać na stronie www.pompuje.pl, gdzie znajduje się także regulamin zawodów. Aby wziąć udział w zawodach, nie trzeba ponosić opłaty startowej. Niepełnoletni muszą otrzymać pisemną zgodę na udział od rodzica. Zapisy prowadzone są do piątku, 20 sierpnia do godz. 20:00. Nie będzie możliwości zapisania się na miejscu zawodów. Limit zawodników wynosi 150 osób. Warto się pospieszyć, ponieważ zapisanych jest już ponad 50 uczestników.

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. 21 sierpnia 2021 roku na bełchatowskim pumptracku będą dostępne takie atrakcje jak: strefa chillout’u od Red Bulla, Food Trucki, muzyczne dźwięki DJ`ów, a także ambasadorzy cyklu „Nie pompujesz – nie jedziesz”, których nazwiska dopiero poznamy oraz wiele innych atrakcji.

Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 14:00. O tej samej porze zaczną się treningi, które potrwają niespełna dwie godziny. Oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 16:00.

Organizatorem cyklu „Nie pompujesz – nie jedziesz” jest Fundacja Sfera Sportu, która zdradziła jak na razie tylko kilka lokalizacji. Pierwsza runda cyklu odbyła się z lekkim opóźnieniem związanym z obostrzeniami w związku z pandemią COVID-19 i miała miejsce 29 maja w Rybniku. Niespełna miesiąc później wszyscy spotkali się w Polance Wielkiej, 3 lipca odbyły się zmagania w Nowym Sączu, a 17 lipca w Zakopanem. Piąta odsłona cyklu zaplanowana jest na 6 sierpnia w Limanowej. Szósta to zmagania w Bełchatowie, siódma odbędzie się 4 września w Nowej Soli, a dzień później odbędzie się wielki finał.

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz profilu Facebook będziemy na bieżąco informować o postępach w przygotowaniach do tej imprezy. Więcej szczegółów można znaleźć także na poniższych kanałach:

Facebook: Nie Pompujesz – nie Jedziesz
Instagram: pompuje_pumptrack
Grupa Facebook: Pumptracki
Youtube: Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Szczegóły wydarzenia:
Data: 21.08.2021r. (sobota)
Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety
Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 15:00 – 15:45, start zawodów 16:00
Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
Wpisowe: 0 złotych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *