Wyjątkowy bieg niepodległości

Szesnasta edycja bełchatowskiego Biegu Niepodległości czeka nas w nadchodzący czwartek (8 listopada, godz. 9:40). Tegoroczna edycja tych spotkań będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ przypada na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie miejscem zmagań sportowców będą błonia Muzeum Regionalnego.

Ten park to urocze miejsce, które jest też dobrze odbierane przez uczestników imprezy. Kibice mają dobrą widoczność na przebieg rywalizacji, a uczestnikom zapewne momentami łatwiej pokonać jedną długą pętle niż np. cztery kółka na przyszkolnej bieżni – tłumaczył przy okazji ostatniej edycji Dariusz Rybarczyk, który pełnił rolę sędziego głównego. Co roku w zawodach bierze udział blisko 300 uczestników. Są to uczniowie lokalnych placówek oświatowych i dorośli, którzy będą mieli do pokonania jeden z trzech dystansów – 600, 1000 lub 2000 metrów.

Podczas biegu szkoły rywalizują o przechodni Krzyż Niepodległości, którego fundatorem jest Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej. Nagroda specjalna będzie czekać na zawodnika, który wbiegnie na metę na pozycji 100 podkreślającej symbolikę rocznicy odzyskania Niepodległości. – Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku – tłumaczą organizatorzy.

Bezpośrednio przed startem w dniu zawodów należy dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *