XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków

XXIX Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków coraz bliżej. Hala Energia znów wypełni się najmłodszymi mieszkańcami Bełchatowa

W środę, 24 maja o godzinie 12:00 odbędzie się kolejne sportowe wydarzenie w naszym mieście. Tym razem do rywalizacji przystąpią najmłodsi bełchatowianie, bo po raz XXIX w naszym mieście będą organizowane Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków. Celem imprezy jest integracja oraz zaktywizowanie przedszkolaków z terenu miejskich placówek.

Tegoroczna XXIX edycja Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków będzie prowadzona pod hasłem „Igrzyska radości – zdrowiem przyszłości”. Jak zawsze w tym sportowym wydarzeniu wezmą udział setki najmłodszych dzieci z bełchatowskich przedszkoli. Do rywalizacji przedszkola przygotowują 12 zawodników startujących i dodatkowo 2 zawodników rezerwowych (po 1 zawodniku z każdej kategorii wiekowej). Łącznie da nam to liczbę 126 osób. Pozostałe przedszkolaki będą na trybunach Hali Energia mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie uczyć się kulturalnego dopingu i wspierać swoje koleżanki i kolegów.

Historia Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków jest bardzo obfita, a my cieszymy się, że od kilku lat to wydarzenie skierowane do najmłodszych bełchatowianek i bełchatowian odbywa się na terenie takiego obiektu jakim jest Hala Energia. To sportowa wizytówka Bełchatowa, która jest przystosowana nie tylko do gry w siatkówkę i zajęć wychowania fizycznego, ale właśnie do organizacji takich imprez sportowych jak ta dla przedszkolaków. Jest to wyjątkowy, bo jedyny dzień w roku dla tych maluchów, kiedy to mogą być w centrum uwagi na obiekcie przy licznie zgromadzonej publiczności.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

To sportowe wydarzenie rozpocznie się nieco później niż miało to miejsce zazwyczaj, bo w samo południe o godzinie 12:00. Na początek nastąpi prezentacja poszczególnych przedszkoli, wraz z ceremonią wciągnięcia flagi i zapalenie znicza. Tuż po tym odśpiewany zostanie hymn oraz będzie czas na wystąpienia organizatorów i zaproszonych gości oraz oficjalne otwarcie XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków. Po uroczystym otwarciu dzieci przystąpią do rywalizacji w sportowych konkurencjach. Jako pierwsi będą zmagać się z przeszkodami 5-latkowie, a następnie po nich 6-latkowie. Po zakończeniu zmagań ogłoszone zostaną wyniki, wręczane będą puchary, dyplomy, medale i nagrody dla poszczególnych przedszkoli. Dla każdego z uczestników sportowych zmagań przygotowany został także poczęstunek. Oficjalnym zakończeniem będzie ceremonia przekazania flagi przyszłorocznemu gospodarzowi tej imprezy sportowej oraz zgaszenie znicza. Placówki przedszkolne zostaną wyróżnione za: zwinność, dokładność, uczciwość, szybkość, wytrwałość, spryt, zręczność, skoczność, efektywność, a także bystrość.

Nad przebiegiem zawodów będzie czuwał sędzia główny wraz z sędziami technicznymi. Ostatecznej oceny przebiegu konkurencji i przydziału punktacji dokona jury sędziowskie w trzyosobowym składzie: przewodniczący, sekretarz, członek. Ostatni zawodnik oznaczony jest szarfą. Zawodnicy po starcie biegną prawą stroną toru do chorągiewki, po jej wyminięciu wracają lewą stroną na linię startu. Uczestnicy po ukończeniu konkurencji siadają w siadzie skrzyżnym za linią startu. Wymiana przyborów pomiędzy zawodnikami dokonywana jest samodzielnie. Nad startującym zespołem czuwa jeden nauczyciel, a startu poszczególnych zawodników dokonuje przydzielony drużynie Sędzia Techniczny. Organizatorzy zalecają, aby każda reprezentacja danego przedszkola była ubrana w jednakowe stroje. Miejskie Centrum Sportu informuje iż, wejście na płytę hali sportowej jest możliwe wyłącznie w obuwiu sportowym z niebrudzącą podeszwą (dotyczy również dyrektorów przedszkoli i opiekunów drużyn).

Gospodarzem XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków jest Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie, które wspólnie z Miastem Bełchatów i Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie organizuje to sportowe wydarzenie.

REGULAMIN
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

Plakat promujący XXIX Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *