Za tenisistami ziemnymi kolejny weekend pełen emocjonujących zmagań na bełchatowskich kortach

W weekend 11-12 czerwca 2022 roku rozegrany został już III turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. Tym razem do zmagań organizowanych na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie zgłosiło się 18 osób w czterech kategoriach: OPEN mężczyzn, OPEN kobiet, „+50” mężczyzn, a także w grze podwójnej.

Do zmagań w kategorii OPEN mężczyzn przystąpiło 9 osób. W pierwszej rundzie rozstawieni byli: Mateusz Stanowski, Tymoteusz Piwowarski, Andrzej Grzegorzewski, Robert Strupiński, Tomasz Pudelewicz, Sylwester Sitkowski i Mariusz Strojkowski. Mecz pomiędzy sobą o awans do ćwierćfinału rozegrali: Michał Dobroszek i Michał Gonerski. Pierwszy z nich wygrał 2:0 (6/2, 6/4).

W kolejnych meczach Mateusz Stanowski wywalczył awans do półfinału, pokonując Tymoteusza Piwowarskiego 2:0 (6/1, 6/3), a to samo uczynił Andrzej Grzegorzewski wygrywając nad Michałem Dobroszkiem 2:0 (6/2, 6/1). W drugiej części turniejowej drabinki Robert Strupiński ograł Tomasza Pudelewicza 2:0 (6/0, 6/2), a Mariusz Strojkowski zwyciężył w starciu z Sylwestrem Sitkowskim 2:0 (6/3, 6/4).

Pierwszy półfinałowy bój w kategorii OPEN mężczyzn był ciekawy i zakończył się po tie-breaku zwycięstwem młodego Stanowskiego 2:1 (6/2, 2/6, 10/6) nad Grzegorzewskim. W drugim półfinale Strupiński pokonał Strojkowskiego 2:0 (6/1, 6/1). Już drugi raz z rzędu w tej kategorii zwycięstwo turniejowe odniósł Mateusz Stanowski, który zwyciężył finał już w pierwszym secie przy stanie 5:2 po kreczu ze strony Roberta Strupińskiego.

Kategoria OPEN kobiet to już rywalizacja w grupie systemem każdy z każdym. Ponownie najlepszą rakietą turnieju została Izabela Stępień, nie dając większych szans swoim rywalkom i wygrywając 2:0 (6/2, 6/4) z Agnieszką Strojkowską, a także 2:0 (6/1, 6/1) z Agnieszką Stasiak. Z kolei w starciu imienniczek lepsza okazała się Strojkowska triumfując 2:0 (6/0, 6/4) i tym samym zajmując 2. miejsce. Stasiak uplasowała się z kolei na najniższym stopniu podium.

Aspiracje do gry w kategorii „+50” mężczyzn w III turnieju z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 zgłosiło 5 graczy. Tutaj również rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, a przeciwników niemalże zdeklasował Edwin Misztal, który 2:0 (6/0, 6/3) pokonał Krzysztofa Drzewosza, 2:0 (6/2, 6/1) ograł Zbigniewa Szola, 2:0 (6/3, 6/2) zwyciężył nad Markiem Friedenbergerem oraz 2:0 (6/2, 6/2) triumfował w starciu przeciwko Jackowi Piwowarskiemu. Najciekawiej w tym gronie wyglądało starcie Piwowarskiego z Drzewoszem, które zadecydowało o ostatecznym układzie podium. Tutaj górą był Krzysztof Drzewosz, który wygrał 2:1 (5/7, 6/3, 10/4). Rywalizację na 4. pozycji zakończył Szol, a na najniższym miejscu uplasował się Friedenberger.

Natomiast w grze podwójnej tym razem do gry zgłosiło się 4 ochotników, co dało łącznie 2 pary i tym samym rozegrano zaledwie jeden mecz, a ten odbył się pomiędzy dwoma najwyżej notowanymi parami po I edycji turnieju z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022. Duet Mateusz Stanowski / Sylwester Sitkowski wygrał 2:1 (6/3, 6/7 [9/7] 10/8) z parą Mariusz Strojkowski / Kamil Rybak.

Ostatnie tenisowe zmagania spowodowały, że w kategorii OPEN mężczyzn znalazło się kilka nowych nazwisk, ale nie spowodowało to zmian w kolejności czołowej „3”. W kategorii OPEN kobiet również pojawiła się nowa zawodniczka, a absencja Edyty Elertowicz spowodowała, że spadła ona na 3. pozycję w generalnej klasyfikacji. Ciekawie jest w kategorii „+50” mężczyzn, gdzie na równi rywalizują ze sobą Krzysztof Drzewosz i Jacek Piwowarski po turniejowej nieobecności dotychczasowego lidera Zbigniewa Maruszaka. Z kolei w deblu bezkonkurencyjni na ten moment są Mateusz Stanowski i Sylwester Sitkowski.

Kolejny, bo już IV turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 odbędzie się w pierwszy weekend lipca, a dokładnie w dniach 2-3. Rywalizacja rozpoczynać się będzie o godzinie 10:00, a tradycyjnie wcześniej zostaną zamknięte zgłoszenia i rozlosowane pary do rozpoczęcia gier.

Ponadto została już wyznaczona nowa data II Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym, które nie odbyło w pierwotnym terminie 28-29 maja 2022 roku z powodu złych warunków i prognoz pogodowych. Zaległości zostaną odrobione przez tenisistów ziemnych w dniach 20-21 sierpnia 2022 roku.

Przypomnijmy, że do rozgrywek można się zgłaszać, podając: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i kategorię, a także podpisując i dostarczając Załącznik nr 1 – Zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

  • osobiście u Mariusza Strojkowskiego,
  • w siedzibie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3,
  • na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie,
  • wysyłając adres e-mail na adres: mstrojkowki@wp.pl,
  • lub wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu: 696-439-481.

Zapisy są prowadzone aż do dnia rozpoczęcia turnieju, do godziny 9:30. W tym samym terminie należy wnieść opłatę wpisowego, a następnie odbywa się losowanie w każdej z czterech kategorii więc po tym czasie zgłoszenia i płatności nie będą już przyjmowane.

Młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej płaci 30 złotych za osobę. Studenci za okazaniem legitymacji zapłacą 40 złotych za osobę za grę w singlu. Pozostali zapłacą za grę pojedynczą 60 złotych za osobę. Wszyscy wyżej wymienieni zapisani do singla grę w deblu mają nieodpłatnie, a jeśli ktoś chce zagrać tylko w grze podwójnej, jest zobowiązany do poniesienia opłaty w wysokości 30 złotych za osobę.

W tym roku zaplanowano jeszcze cztery turnieje z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022, a w połowie września jak to zwykle bywało, zostanie rozegrany finałowy turniej Grand Prix Masters.

I Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 14 – 15 maj 2022 r. (ROZEGRANO)
II Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 28 – 29 maj 2022 r. (NOWY TERMIN: 20 – 21 sierpień 2022 r.)
III Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 11 – 12 czerwiec 2022 r. (ROZEGRANO)
IV Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 2 – 3 lipiec 2022 r.
V Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 27 – 28 sierpień 2022 r.
Masters Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym– 10 – 11 wrzesień 2022 r.

Przypominamy, że Miejskie Korty Tenisowe zlokalizowane przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie są dostępne dla mieszkańców już od początku maja. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do 16:00.

Rezerwacji kortów można dokonywać za pośrednictwem platformy Twój Tenis, pod numerem telefonu: 798-461-713 lub za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.

Regulamin Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022
Załącznik nr 1 – Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *