Mecz odwołany

Piątkowy mecz rozgrywek 2 ligi PGE GKS Bełchatów – GKS 1962 Jastrzębie został oficjalnie odwołany. Powodem tej decyzji był nieustannie padający śnieg i zaśnieżona murawa. Miejskie Centrum Sportu jako administrator obiektu, dołożyło wszelkich starań by zapewnić możliwie jak najlepsze warunki do rozegrania tego spotkania.

Poranna prognoza pogody zamieszczona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidywała intensywne opady śniegu po godzinie 13, w związku z czym w godzinach porannych MCS zabezpieczyło możliwie największą obsadę pracowniczą by móc dołożyć wszelkich starań aby przygotować boiska optymalnie do zaistniałych, skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ten ruch przewidywał m.in. obecność większej liczby pracowników gospodarczych w godzinach poprzedzających początek spotkania, tak by móc w miarę profesjonalnie dokonać procesu odśnieżania boiska.

O zwiększonej mobilizacji administratora obiektu poinformowany został także GKS „Bełchatów” S.A., który tym samym miał pewność, że z jego strony nie będzie żadnych zaniedbań. Tym bardziej, że prace nad odpowiednim przygotowaniem murawy obiektu rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. W środę na murawie Stadionu Miejskiego miał miejsce trening I drużyny GKS Bełchatów. W dniu meczowym po godzinie 13 pracownicy rozpoczęli mycie siedzisk na trybunach, po czym przystąpili do odśnieżania początkowo niewielkiej warstwy śniegu zarówno na płycie głównej i jak na boisku sztucznym, gdzie przewidziano wynajem na mecze kontrolne drużyn Powiatu Bełchatowskiego.

Po tym procesie i zważając na niekorzystne warunki atmosferyczne podjęto decyzję, że pracownicy jednostki skupią się na odśnieżaniu linii boiska głównego, przemalowaniu ich na kolor jaskrawy w razie potrzeby, gdyż taka była praktyka od początku istnienia stadionu. Niemożliwe było użycie sprzętu ciężkiego, co ograniczało możliwości jedynie do ręcznego przygotowywania placu gry. Ta praca w głównej mierze skupiała się wyłącznie na czyszczenia najważniejszych obszarów boiska (linii i pola bramkowego). Odbywało się to także w momentach bardzo silnych opadów śniegu. Jednak tym razem wygrała pogoda, która ostatecznie uniemożliwiła rozegranie spotkania mistrzowskiego w optymalnych warunkach pogodowych.

Miejskie Centrum Sportu dołożyło wszelkich starań by umożliwić jak najlepsze przygotowanie Stadionu Miejskiego do dnia meczowego. Wiązało się to m.in. z koniecznością pracy w godzinach nadliczbowych pracowników oraz opóźnieniem innych czynności przewidzianych w harmonogramie pracy dnia jednostki. Jednak co warto podkreślić, nie zakłóciło to równoczesnego działania pozostałych ważnych obiektów jednostki tj. hali Energia i Lodowiska Miejskiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *