Aktywny weekend najmłodszych

To był aktywny, sportowy weekend. Młodzi piłkarze Włókniarza Zelów wygrali sobotni turniej „Piłka nożna łączy pokolenia 2017”, który rozegrano na Stadionie Miejskim. W turnieju tenisa ziemnego „Tenis 10” bezkonkurencyjna okazała się Marta Dudek. Za to w niedzielę najmłodsi opanowali naszą strefę przygotowaną na „38. Dni Bełchatowa”.

Osiem drużyn rozpoczęło w sobotnie przedpołudnie rywalizację na płycie głównej stadionu przy ul. Sportowej. Wśród uczestników byli nastoletni piłkarze z Piotrkowa Tryb., Gomunic, Zelowa i Bełchatowa. W trakcie zawodów licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele bramek, ponieważ w fazie grupowej notowano iście hokejowe rezultaty – 10:2, 9:0, 7:0, 7:4 czy 6:2.

Do półfinałów awansowały dwa najlepsze teamy z gr. A i B. W pierwszym z nich Włókniarz pokonał 4:1 AP „Soccer I” Bełchatów, a w drugim w serii rzutów karnych UKS APN Piotrków wygrała z pierwszym zespołem GKS. Finał to wysoki triumf 6:0 Zelowa, a miejsce trzecie po zwycięstwie 5:3 zajęli „Brunatni”. Każda z drużyn otrzymała puchar, w ręce zawodników trafiły okolicznościowe statuetki, a wybrany przez organizatorów najlepszy piłkarz każdej z drużyn otrzymał piłkę.

Równolegle z turniejem na Stadionie Miejskim rywalizowano na Miejskich Kortach Tenisowych, gdzie odbywały się zawody „Tenis 10”. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyła Marta Dudek. W „czerwonej” (do lat 8) miejska stypendystka sportowa pokonała Oliwię Pawelus i Arka Noremberga. W „pomarańczowej” (do lat 9), gdzie do gry zgłosiło się sześcioro uczestników, była lepsza od Wiktorii Pastuszyńskiej i Wiktorii Białek. Również i tutaj pula nagród przygotowana przez organizatorów była bogata, a najlepsi odchodzili z medalami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Po sobotnich turniejach, w niedzielę nasza jednostka była obecna w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, gdzie odbywał się drugi dzień obchodów „Dni Bełchatowa”. Główną atrakcją były bezpłatne „Megapiłkarzyki”, czyli zabawa imitująca prawdziwy mecz piłki nożnej. Przygotowane boisko było oblegane przez chętnych od godz. 12 do 21:30! W tym czasie rozegrano ponad 40 kilkuminutowych gierek, a rachubę w liczbie strzelonych goli straciliśmy już po pierwszych meczach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *