Zdjęcie grupowe zawodników

Arka wygrywa „Kibice Razem”

18 drużyn z całej Polski

Turniej „Kibice Razem” zapisał się już na stałe w kalendarzu dziecięcych rozgrywek piłki nożnej. Organizatorem jak co roku był Polski Związek Piłki Nożnej oraz ośrodki Kibice Razem powstałe z programu Ministerstwa Sportu.

W tym roku przez dwa dni (25-26 sierpnia) w ośrodku Wawrzkowizna dzieci reprezentujące barwy 18 największych klubów piłki nożnej rywalizowało ze sobą w różnych konkurencjach m. in. strzał z łuku, żonglerka, skok w dal, czy skoki w workach, aby zakończyć zmagania turniejem piłki nożnej. W turnieju wzięły udział ośrodki Śląska Wrocław, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, GKSu Bełchatów, Odry Opole, Jagielloni Białystok, Korony Kielce, Ruchu Chorzów, GKSu Tychy, Stali Mielec, Sandecji Nowy Sącz, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Polonii Warszawa, Lecha Poznań oraz Arki Gdynia. Dodatkowo wystąpiła jedna drużyna łącząca ze sobą wszystkie ośrodki pod nazwą Kibice Razem.

Ujęcie na koszulkę bramkarza z numerem zawodnika

Arka w tym roku najlepsza

Zasady turnieju były proste. Za każdą konkurencję otrzymywało się punkty w zależności od tego które miejsce zajęła dana drużyna. 1 miejsce oznaczało 18 punktów, ostatnie 1 punkt. Oczywiście ostatnią konkurencją był turniej piłki nożnej – to na co młodzi sportowcy z ośrodków czekali najbardziej. W turnieju tym najlepiej radziły sobie drużyny Arki Gdynia i Pogoni Szczecin. Piłkarze z Gdyni nie przegrali żadnego spotkania, Sczecinianie przegrali tylko jeden – właśnie z Arką. Nasi młodzi „gospodarze” turnieju GKS Bełchatów radził sobie lepiej w konkurencjach sprawnościowych niż w piłce nożnej i zajęli ostatecznie 14-ste miejsce mając na koncie 100 punktów.

Klasyfikacja końcowa

MiejsceKlub Ośrodków Kibice RazemIlość punktów
1
Arka Gdynia166
2Lech Poznań163
3Polonia Warszawa162
4Motor Lublin153
5Miedź Legnica146
6Sandecja Nowy Sącz143
6Stal Mielec143
8GKS Tychy136
9Ruch Chorzów117
10Korona Kielce112
11Kibice Razem111
12Jagiellonia Białystok107
13Odra Opole104
14GKS Bełchatów100
15Górnik Zabrze98
16Pogoń Szczecin97
17Lechia Gdańsk96
18Śląsk Wrocław69

Oprócz zmagań sportowych dzieci mogły uczyć się zdrowej i kulturalnej rywalizacji ze sobą, szacunku do przeciwnika, oraz pozytywnego dopingu. Poza turniejem zawodnicy i ich opiekunowie mogli odpocząć w malowniczej scenerii ośrodka Wawrzkowizna. Wieczorem jedną z atrakcji było ognisko oraz mini turniej przeciągania liny, który każdemu przypadł do gustu.

Zdjęcie grupowe zwycięzców turnieju Arki Gdynia
Zawodnicy z klubu Lech Poznań wspólnie trzymający puchar w geście zwycięstwa
Trener drużyny Stal Mielec podczas odprawy zawodników przed meczem

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *