Bełchatów na podium hokejowych mistrzostw

„Bałtyckie Foki” z Gdańska po rocznej przerwie ponownie są najlepszą drużyną hokeja podwodnego w Polsce. Nadmorska drużyna bez porażki wygrała bełchatowskie Mistrzostwa Polski. Trzecie miejsce dla gospodarzy, zespołu „Aquariusa”.

Nasza jednostka była partnerem IV Mistrzostw Polski w Hokeju Podwodnym „Aquattack 2017”, które przez dwa dni rozgrywane były na basenie przy Sport Hotelu. Rywalizacja systemem „każdy z każdym” umożliwiła przybyłym rozegranie aż 21 gier, w których nie brakowało emocji i wielu bramek.

W glorii chwały z centralnej Polski wyjechali goście z Gdańska, którzy nie mieli litości dla żadnego z przeciwników. Pokonali aż 12:0 „Podwodne Pyry” i „Piranię”, 10:1 „Aquariusa”, 9:0 „Szczupaki” i „Szuwary” oraz 7:2 na koniec turnieju „Hydrę”, która broniła mistrzowskiego tytułu. Ta porażka sprawiła, że tym razem drużyna z Trzebnicy zakończyła turniej ze srebrnymi medalami.

Najniższe miejsce na podium zajął bełchatowski „Aquarius”, który po raz kolejny doskonale spisał się w roli organizatora, lecz w sportowej rywalizacji musi jeszcze uznać wyższość drużyn z Gdańska i Trzebnicy. Bełchatowianie przegrali z „Hydrą” 0:3, lecz pokonali Poznań 9:1, Olsztyn 7:3 oraz 7:1 Ostrzeszów i Wrocław. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Zwłaszcza, że poziom tych mistrzostw się wyrównuje, a ich poziom jest coraz wyższy. Wyniki choć wysokie, to często o ich końcowym kształcie decydowały niuanse, takie jak ucieczki pod wodą na bramkę przeciwnika – komentuje Jacek Janus z „Aquariusa”.

Klasyfikacja końcowa IV Mistrzostw Polski w hokeju podwodnym:
1. „Bałtyckie Foki” Gdańsk
2. „Hydra” Trzebnica
3. „Aquarius” Bełchatów
4. „Szuwary” Ostrzeszów
5. „Szczupaki” Olsztyn
6. „Pirania” Wrocław
7. „Podwodne Pyry” Poznań

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *