Bełchatów pobiegł nocą

III Bełchatowski Bieg Nocny już na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych w naszym mieście. Jest to autorska impreza Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku, a biegacze pobiegli trasą o długości 6 km. Wiodła ona ulicami osiedla Bińków. Natomiast w roku ubiegłym zaplanowaliśmy atest trasy, o długości 10 km, której start i meta zlokalizowane są w centrum miasta, na Placu Narutowicza. Mimo zmiany dystansu oraz lokalizacji startu i mety, po raz kolejny zwycięzcą został Bełchatowianin – Tomasz Owczarek. W tym roku popisał się on doskonałym rezultatem 00:32:17, tym samym ustanawiając nowy rekord. Dalsze miejsca na podium zajęli: 2. miejsce – Jan Wychowałek (00:32:57), 3. miejsce – Michał Witkowski (00:34:43).

Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Balcerzak ze Zduńskiej Woli (00:38:10), druga była bełchatowianka Sylwia Hałaczkiewicz (00:40:40), a trzecie miejsce na podium przypadło Marzenie Piekielnej z Bolesławca (00:42:00). W naszej lokalnej kategorii – „najlepszy z Bełchatowa” zwyciężyli oczywiście Tomasz Owczarek wśród mężczyzn i Sylwia Hałaczkiewicz wśród kobiet. Dzięki prostej i szybkiej trasie, a także sprzyjającym warunkom atmosferycznym wielu uczestników popisało się swoimi rekordami życiowymi na dystansie 10 kilometrów. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa również pod względem frekwencji. Na starcie stanęło ok. 350 biegaczy. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach ta liczba będzie systematycznie wzrastać.

Warto wspomnieć, iż Bieg Nocny był także drugim etapem Bełchatowskiej Triady Biegowej, której zwieńczenie nastąpi w listopadzie tego roku podczas 23. Bełchatowskiej Piętnastki. Zapisy do tej imprezy już trwają na stronie internetowej www.timerecords.pl