Bełchatowska Liga Siatkówki od połowy kwietnia w Hali Energia. To nowa propozycja dla amatorów gry w piłkę siatkową

Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie we współpracy z Fabryką Zdrowia zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic do wzięcia udziału w Bełchatowskiej Lidze Siatkówki, która odbywać się będzie w każdą sobotę i niedzielę, począwszy od 15 kwietnia 2023 roku w Hali Energia mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Piłka siatkowa jako jedna z gier zespołowych służy integracji społecznej stąd też pomysł, aby po paru latach w naszym mieście również były prowadzone tego rodzaju zmagania. Ruszyły już zapisy, które potrwają do poniedziałku, 10 kwietnia, do godziny 23:59.

Celem Bełchatowskiej Ligi Siatkówki jest promocja zdrowego stylu życia, integracja społeczna, upowszechnianie zasad kulturalnego kibicowania, a także popularyzacja zasad fair play wśród uczestników rozgrywek.

W rozgrywkach ligowych mogą wziąć zespoły reprezentujące firmy, zakłady pracy, instytucje, stowarzyszenia oraz grupy koleżeńskie. W rywalizacji nie mogą brać udziału zawodnicy zgłoszeni w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w tym Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej (wyjątek stanowią kategorie młodzik, kadet, junior). Uczestnicy BLS biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Przed rozpoczęciem zmagań kapitan każdej z ekip jest zobowiązany dostarczyć imienną listę (maksymalnie 16 osób) wraz z indywidualnymi oświadczeniami i zgodami na przetwarzanie danych osobowych podpisanymi przez wszystkich zawodników oraz oświadczeniami o stanie zdrowia. W przypadku zawodników niepełnoletnich oświadczenie podpisują rodzice lub opiekun prawny, a ponadto takie osoby muszą mieć dodatkową – pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Rywalizacja będzie prowadzona w gronie kobiet i mężczyzn, a mecze będą się odbywały w sobotę i niedzielę. Możliwe jest też rozegranie jednego meczu w fazie zasadniczej w innym terminie, zgłaszając takową informację do środy poprzedzającą kolejkę ligową. Minimalna liczba zawodników na boisku to 5 osób, poniżej tej liczby drużyna otrzymuje walkower. Jeśli zawodnik rozegra jeden mecz z drużyną, zabroniony jest transfer do innej drużyny.

– Ciężko wyobrazić sobie nasze miasto bez piłki siatkowej, ale równie trudno pomyśleć o siatkówce i nie wspomnieć tam o Bełchatowie. To główny powód, dla którego chcemy jeszcze bardziej upowszechniać tą już dobrze znaną dyscyplinę sportu w gronie mieszkańców naszego regionu. Ta propozycja głównie kierowana jest do pasjonatów i amatorów, którzy chcą aktywnie spędzić weekendowy czas. Grzechem byłoby nie wykorzystać potencjału i możliwości, jakie daje nam obiekt sportowy, którym jest Hala Energia.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Mecze będą się odbywały według zasad Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Minimalna ilość zawodników na boisku to 5 osób, ale gdy pojawią się 4, to drużyna jest ukarana walkowerem. `. Nie dopuszcza się również transferów między drużynami, a jeśli już jeden z zawodników rozegra pierwszy mecz w barwach danego zespołu, to nie może do końca rozgrywek zmienić przynależności. Czerwona kartka oznacza dla zawodnika wykluczenie na 3 kolejne mecze. Pojedynki są rozgrywane do trzech wygranych setów, każdy do 25 punktów (2 punkty przewagi). W przypadku wyniku 2:2 w setach, decyduje piąty set rozgrywany do 15 punktów. Faza play-off (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), to dwa mecze w których decydują duże punkty, a w przypadku remisu rozgrywany będzie złoty set do 15 punktów. Pojedynek finałowy to jedno spotkanie. Szczegółowy terminarz bezpośrednich pojedynków zostanie opublikowany po zakończeniu zgłoszeń i utworzeniu harmonogramu gier przez organizatorów.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie wpisowego w wysokości 850 zł. Drużyny składające się młodzieży szkolnej będą mogły się ubiegać o zmniejszenie wpisowego. Nie uiszczenie opłaty startowej w wyznaczonym terminie, czyli do rozegrania pierwszego meczu ligowego powoduje brak możliwości do przystąpienia rozgrywek. Zgłoszenia są prowadzone tylko i wyłącznie za pomocą wysłanej wiadomości pod adres e-mail: bls@onet.pl.

Na zwycięzcę Bełchatowskiej Ligi Siatkówki 2023 czekać będzie pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe dla zawodników poszczególnych trzech drużyn, które spiszą się najlepiej w całym cyklu gier.

Regulamin
Załącznik nr 1 – oświadczenie
Załącznik nr 2 – RODO
Załącznik nr 3 – zgoda opiekuna

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

grafika przedstawia plakat promujący Bełchatowską Ligę Siatkówki 2023

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *