Bełchatowska Liga Tenisowa rozstrzygnięta

Zakończyła się Bełchatowska Liga Tenisowa, która miała za zadanie propagowanie i rozwój tenisa ziemnego wśród mieszkańców Bełchatowa i okolic. Przez trzy miesiące jej uczestnicy rozegrali blisko 120 spotkań, które pozwoliły wyłonić trzech najlepszych graczy.

Liga podzielona była na trzy kategorie – I i II ligę OPEN oraz 50+ mężczyzn. Pierwsze gry miały miejsce jeszcze pod koniec czerwca, a ostatnie wraz z końcem ubiegłego miesiąca. Mecze odbywały się na Miejskich Kortach Tenisowych, a uczestnicy ligi wzajemnie ustalali dogodny dla siebie termin.

Za wygrany mecz zawodnik otrzymywał 3 punkty, za przegrany przy wygranym secie 2 pkt., za porażkę 1 pkt. I tak w najliczniej obsadzonej kategorii (50+), gdzie zgłosiło się trzynastu uczestników, zwyciężył Zgigniew Jasiński przed Adamem Markiem i Krzysztofem Drzewoszem. I ligę (kat. OPEN) wygrał Robert Miler, który o trzy punkty wyprzedził Krzysztofa Krasowskiego. Ten z kolei był lepszy od Tadeusza Stępnia. Z ligą pożegnali się za to Piotr Radziejewski (rozegrał tylko jeden mecz) i Roman Czeczotka.

W II lidze (kat. OPEN) dwa pierwsze miejsca premiowane były awansem do I ligi, a zajęli je Piotr Dudek i Krzysztof Jagóra. Na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Niepsuj, który tym samym zyskał prawo gry w barażu z trzecim najsłabszym graczem I Ligi. Był nim Marcin Sztajerowski. Po zaciętym dwumeczu lepszy okazał się drugoligowiec, co skutkuje możliwością gry w I lidze w przyszłorocznej edycji.

Komplet wyników w naszej ZAKŁADCE.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024