Bełchatowskie maluchy stanęły na wysokości zadania. Za nami XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków

Pod hasłem „Mali sportowcy – wielka zabawa” organizowane były XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków, które odbyły się w Hali Energia. Tego dnia w naszym obiekcie stawiły się setki najmłodszych bełchatowianek i bełchatowian spragnionych sportowych zmagań i głośnego dopingu.

Ostatni raz Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków organizowane były w 2019 roku, a więc tym bardziej chęć sportowej rywalizacji wśród najmłodszych była jeszcze większa. Do udziału w zmaganiach tradycyjnie przystąpiło 9 miejskich placówek przedszkolnych, a każda z nich wystawiła 7-osobowe składy w kategorii 5-latków i tak samo w gronie 6-latków, a więc każde miejskie przedszkole reprezentowała 14-osobowa grupa.

Łącznie udział w sportowej części widowiska wzięło 126 dzieci, a kilkaset maluchów pojawiło się na trybunach Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie, aby wspierać swoje koleżanki i kolegów kulturalnym dopingiem. Warto zaznaczyć, że każda placówka miała swój przewodni motyw i kolor, którym się wzorowała, jeśli chodzi o dekorację trybun, elementy potrzebne do kibicowania, czy banery wspierające małych sportowców.

Tradycyjnie już Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków rozpoczęły się od oficjalnego przedstawienia wszystkich drużyn, których na parkiet Hali Energia wyprowadzili sportowcy i stypendyści z Bełchatowa: Ida i Aniela Lis uprawiające trójbój siłowy, trener MUKS Bełchatów Tomasz Wojciechowski, trenerzy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do: Wiktor Karnawalski i Sergiusz Papuga, trenerzy Akademii GKS Bełchatów: Angelina Łąckiewicz i Damian Chojka wraz z dwoma młodymi zawodnikami, reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego: Natalia Wójcik i Filip Chrosta, przedstawiciele Rugby Club Bełchatów: Wiktoria Grzelak i Sergiusz Kalwinek, prezes, trener i zawodnik Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów Krzysztof Marczak wraz z instruktor Sylwią Bartosik, Krystian i Jonasz Gortat z Klubu Knock-Out Team Bełchatów, a także siatkarka żeńskiej reprezentacji Polski seniorek, zawodniczka Grot Budowlanych Łódź występująca na boiskach Tauron Ligi Kobiet Weronika Centka.

Następnie oficjalnie w asyście werbla najmłodsi wprowadzili i zawiesili sztandar igrzysk, gość specjalny Krzysztof Brezyna pomógł przedszkolakom symbolicznie odpalić olimpijski znicz, a później Julia Polakiewicz odśpiewała hymn.

Zaproszonych gości powitała Pani Aneta Dąbrowska – Dyrektor Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie, które było gospodarzem tegorocznej rywalizacji. Powitalną przemowę wygłosił również Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Łukasz Politański, który przyglądał się dziecięcym staraniom.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili 5-latkowie, a następnie ich o rok starsi rówieśnicy. Zmagania były zacięte, sportowcy motywowali przedszkolaki do rywalizacji na zasadach fair-play, a dzieci miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody szybkościowe, zręcznościowe, czy mające na celu wykazać się sprytem przygotowane na specjalnych torach.

W tych zawodach nie ma przegranych, a wszyscy są zwycięzcami i tym sposobem, nagrodzone zostały:

  • Za szybkość: Przedszkole Samorządowe nr 1 „Pod Topolą” w Bełchatowie
  • Za wytrwałość: Przedszkole Samorządowe nr 2 „Akademia Bolka i Lolka w Bełchatowie
  • Za skoczność: Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie
  • Za uczciwość: Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie
  • Za zwinność: Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie
  • Za zręczność: Przedszkole Samorządowe nr 6 im. Marii Kownackiej w Bełchatowie
  • Za dokładność: Przedszkole Samorządowe nr 7 im. Krasnala Hałabały w Bełchatowie
  • Za bystrość: Przedszkole Samorządowe nr 8 „Bajkowy Zakątek” w Bełchatowie
  • Za spryt: Przedszkole Samorządowe nr 9 w Bełchatowie

Każdy przedszkolak biorący udział w sportowej rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, słodki poczęstunek, wodę, a placówki przedszkolne otrzymały puchary i liczne nagrody takie jak: niszczarki, laminatory, czy radioodtwarzacze, które przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu i edukacji najmłodszych bełchatowianek i bełchatowian.

Na zakończenie odbyła się oficjalna część zamknięcia XXVIII Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, w której oficjalnie sztandar został przekazany na ręce maluchów z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie, które to za rok będzie gospodarzem kolejnej edycji igrzysk.

Organizatorami tego wydarzenia było: Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie, Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Partnerami byli: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie, PGE Skra Bełchatów, Transport Frysiak, Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, Ośrodek Realizacji Inicjatyw, MCK Bełchatów, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie oraz wszystkie lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe, które wspierały przedszkolaków w trakcie rywalizacji na poszczególnych torach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *