Biegowa noc w centrum Bełchatowa

Po raz drugi Tomasz Owczarek, biegacz z Bełchatowa, został zwycięzcą „Bełchatowskiego Biegu Nocnego”. Po ubiegłorocznym sukcesie, udało mu się to powtórzyć na nowej, dłuższej trasie. O końcowym powodzeniu zadecydował imponujący finisz, który obserwowało wielu mieszkańców Bełchatowa zgromadzonych na placu Narutowicza.

321 biegaczy pokonało 10 km trasę „II Bełchatowskiego Biegu Nocnego”, która prowadziła ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. W zamyśle organizatorów jej prosty przebieg miał ułatwiać osiągnie bardzo dobrych wyników, poprawę rekordów życiowych, co ostatecznie miało miejsce w wielu przypadkach. Dodatkowo sportowcom sprzyjała pogoda, o czym sami też przekonywali.

Najszybszy zawodnik – Tomasz Owczarek – dystans 10 km pokonał w czasie 33:56 s. Zaledwie o 3 s wyprzedził Jana Wychowałka, a jako trzeci linię mety pokonał Jarosław Grabowski (34:16). – Bardzo fajnie mi się dzisiaj biegało, tutaj u siebie w mieście. Zaatakowałem na samej końcówce i cieszę się, że udało mi się wygrać – mówił na gorąco po biegu Owczarek.

Najlepsza zawodniczka potrzebowała na ukończenie biegu 37 minut, a była nią Martyna Balcerzak. – Na końcu nogi trochę odmawiały posłuszeństwa i straciłam tę moc, ale udało się wygrać. Dodatkowo poprawiony został rekord życiowy, ale dosłownie o kilka sekund – tłumaczy biegaczka. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły bełchatowiankom – Annie Plich (43:04) i Sylwii Hałaczkiewicz (43:07). Będąc już na podium najlepsza szóstka otrzymała z rąk Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej wyjątkowe puchary i czeki. Dodatkowo najlepsi w kategorii OPEN i mieszkaniec Bełchatowa mają zapewniony darmowy start w lipcowym „Triathlon Energy” oraz listopadowej „Bełchatowskiej Piętnastce”.

Przez cały czas trwania wydarzenia biegaczom towarzyszyła spółka PEC ze swoją strefą pn. „Zmień bojler na kaloryfer”. Przed startem można było się tam odpowiednio rozciągnąć oraz popracować nad swoim „kaloryferem”, a po biegu skorzystać z ciepłego posiłku. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Partnerami zostały bełchatowskie spółki PEC oraz WOD-KAN oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, Transport i przeprowadzki „Frysiak”, Fundacja „Bezpieczni” i bełchatowskie szkoły nauki jazdy „Top-Car”, „Hyży”, „Omega”, „Ekstern”, „Speed” i „Auto-Prima”.