Boisko gotowe na zimowe sparingi

Obfite opady śniegu nie były przeszkodą dla pracowników Miejskiego Centrum Sportu by przygotować boisko ze sztuczną nawierzchnią na pierwsze tej zimy mecze sparingowe. Szczególnie, że jest ono odśnieżane systematycznie, dzięki czemu łatwiej było uzyskać oczekiwany efekt. Murawa boiska jeszcze o poranku znajdowała się pod sporą warstwą śniegu, ale już w południe była zielona. To nie jedyne prace, które miały miejsce na obiekcie będącym w administracji naszej jednostki.

Ostatnie prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne, ale na szczęście w piątek pracownicy naszej jednostki mogli rozpocząć prace mającą na celu przygotowanie boiska na sobotnie mecze kontrolne. Tego dnia o godz. 12 na murawę wyjdą II-ligowe drużyny PGE GKS Bełchatów i MKS Kluczbork, a o 16 druga drużyna PGE GKS i Włókniarz Zelów.

Ponadto, co równie istotne, zadbano także o oświetlenie boiska treningowego nr 1. Spółka miejska PGM w przeciągu najbliższych dni dokona wymiany blisko połowy żarówek w lampach oświetlających plac gry dzięki czemu uczestnicy spotkań rozgrywanych porą wieczorową nie będą mogli narzekać na warunki, a także zapewni to optymalną widoczność dla widzów.

Sobotni sparing PGE GKS będzie jednym z pierwszych, który ten zespół rozegra na boisku MCS. Kolejny zaplanowano na 24 stycznia (ze Skrą Częstochowa), a następne dwa na 27 stycznia (z Wisłą Sandomierz i Mszczonowianką Mszczonów). Ostatni bełchatowski mecz kontrolny lokalny drugoligowiec ma w swym kalendarzu 10 lutego z Lechią Tomaszów Maz.

Poza GKS z naszych usług w zakresie wynajmu boiska skorzysta m.in. Orkan Buczek, Świt Kamieńsk oraz LUKS Gomunice. Zapraszamy kluby do korzystania z naszych boisk – CENNIK. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów – 695 724 073 lub (44) 737 81 29.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *