Coraz bliżej Strefy Kibica

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej z udziałem polskiej reprezentacji będzie można obejrzeć w bełchatowskiej Strefie Kibica. Po długim czasie oczekiwania Miejskie Centrum Sportu mogło złożyć stosowny wniosek do Telewizji Polskiej S.A., która jest oficjalnym nadawcą.

Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca br. i potrwają do 15 lipca. Po 12 latach przerwy weźmie w nich udział reprezentacja Polski, która w grupie H zagra z Senegalem (19 czerwca, godz. 17), Kolumbią (24 czerwca, godz. 20) i Japonią (28 czerwca, godz. 16). Dobra gra biało-czerwonych spowodowała wzrost zainteresowania ich występem na mundialu, a dzięki planowanemu utworzeniu specjalnej strefy będzie można dopingować podopiecznych Adama Nawałki, oglądając te pojedynki na telebimie.

9 kwietnia Telewizja Polska S.A. przedstawiła ofertę dla Stref Kibica, która obejmowała m.in. licencję na publiczne odtwarzanie i zgodę sygnałową dla kanałów TVP na okres trwania turnieju. Miejskie Centrum Sportu wypełniło już formularz zgłoszeniowy i liczy na bezproblemową finalizację tego etapu. Kolejnym będzie już przygotowanie jak najlepszych warunków do wspólnego oglądania turnieju na placu Narutowicza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *