Czas na finał Orlikowej Ligi Mistrzów

Bełchatów będzie gospodarzem najważniejszego turniej Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby TAG. W sobotnich zawodach nasze miasto reprezentować będą trzy szkoły, a przyjdzie im zagrać z uczniami z Łodzi, Kurowic i Bychlewa.

Rugby TAG to bezkontaktowa odmiana rugby, która kierowana jest do dzieci i młodzieży. Orlikowa Liga Mistrzów to propozycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, której formuła poza rugby TAG obejmuje m.in. piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną, skok wzwyż i koszykówkę. Zdaniem pomysłodawców, sport, a zwłaszcza ten drużynowy, to doskonała platforma wychowawcza dla młodych ludzi.

O prawo gry w turnieju finałowym bełchatowscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów walczyli w dwóch turniejach Bełchatowskiej Ligi Rugby TAG. O miano najlepszych w województwie zagrają przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 i 9 oraz Publicznego Gimnazjum nr 4. Poza tym na boisku Miejskiego Centrum Sportu zobaczymy nastolatków z SP 1 i 54 w Łodzi, SP w Bychlewie oraz wychowanków PG 10, 18, 41 ze stolicy województwa i PG w Kurowicach.

Pierwsze spotkania zespoły rozegrają o godz. 10, a rozgrywka prowadzona będzie na dwóch boiskach jednocześnie. Drużyna liczy 5 zawodników na boisku, a główną zasadą gry w rugby TAG, podobnie jak w seniorskim rugby, to podawanie piłki do tyłu. Istotnym elementem gry są także TAGI, czyli szarfy/taśmy stanowiące element ubioru zawodnika, który w trakcie gry ma je przypięte do paska. Zawodnicy w obronie zainteresowani są zerwaniem tagów.

Organizatorami finału Orlikowej Ligi Mistrzów w rugby TAG są Miasto Bełchatów, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Łódzki Okręgowy Związek Rugby, Klub Sportowy Budowlani Łódź oraz KS Rugby Club Bełchatów.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *