Czas na wielki wyścig kolarski

42. edycja wyścigu o „Wielką Nagrodę Miasta Bełchatowa” pojedzie w niedzielę ulicami naszego miasta i okolic. Do Bełchatowa przybędzie wiele grup zawodowych z Polski, które zmierzą się z dwoma długimi dystansami. To kolejny rok popularyzacji kolarstwa na terenie naszego Bełchatowa.

Rywalizacja zgromadzi na starcie kolarzy w dwóch kategoriach – Senior-Orlik, Junior. Starsi pojadą w ramach „Wielkiej Nagrody Bełchatowa”, zaś zmagania młodszych kolarzy stanowić będą 4. Memoriał Kazimierza Jasińskiego. Olimpijczyka i trzykrotnego kolarskiego mistrza Polski, który współtworzył LSKK Bełchatów, a od 2012 r. jedna z ulic naszego miasta nosi jego imię.

Wyścig w kategorii Senior-Orlik wystartuje o godz. 10:20, a pięć minut później na trasę wyjadą Juniorzy. W trakcie trwania zawodów przewidziane są wyścigi dla dzieci (w pięciu kategoriach – do 6 lat, 7-8, 9-10, 11-13 oraz 14-15 lat – i na odcinku od 100 m do 1500 m), które startują na dowolnym rowerze i obowiązkowo w kasku. Linia startu i mety mieścić się będzie przy hali „Energia” (ul. Dąbrowskiego).

Uczestnicy niedzielnego święta kolarstwa będą mieli do pokonania rundy o długości 18,3 km, które obejmą ulice Bełchatowa i okoliczne miejscowości (Dąbrowskiego, 1-go Maja, Staszica, Olsztyńska, Myszaki, Niedyszyna, Postękalice, Dobiecin, Goetla, Staszica, Okrzei, Dąbrowskiego). Seniorzy przejadą tę trasę siedmiokrotnie, juniorzy pięciokrotnie.

W związku z przejazdem uczestników wyścigu (w godz. 10-14) należy spodziewać się lokalnych utrudnień. Zabezpieczenie trasy będzie się odbywać dynamicznie w warunkach ograniczonego ruchu drogowego. Ruchem kierować będą policjanci. Na bieżąco po każdym przejeździe peletonu ruch na danym odcinku będzie przywracany. Na trasie wyścigu obecne będą również służby porządkowe organizatora.

Program minutowy wyścigu:
8:00 – 10:00 Weryfikacja i przyjmowanie zgłoszeń w Biurze Wyścigu,
10:05 Odprawa techniczna
10:20 – 13:30 Wyścig w kategorii Senior-Orlik
10:25 – 12:40 Wyścig w kategorii Junior
14:00 Uroczyste zakończenie wyścigu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *