Czeka nas pokaz siły

Jedenastu siłaczy, a wśród nich bełchatowianin, weźmie udział w zawodach „Strongman Bełchatów 2017”, które odbędą się na błoniach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Ta impreza już 19 sierpnia od godz. 15.

Jestem szczęśliwy, że będę mógł zaprezentować się kibicom w Bełchatowie. Mieście, w którym dziś mieszkam i trenuję – mówi Dariusz Błaszczyk. Zawodnik do zawodów przygotowuje się bardzo ciężko, przerzucając w tym czasie kilkaset kilogramów. Pomaga mu Michał Tybora, mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, który wcieli się także w rolę sędziego.

W naszym mieście zobaczymy jedenastu śmiałków, wśród których będzie i krajowa czołówka. Lista konkurencji przygotowana przez organizatorów przewiduje m.in. widowiskowe przerzucanie opony ważącej 350 kg oraz podniesienie na przedramionach ciężaru 300 kg z podłoża i pokonanie z nim jak najdłuższego dystansu.

Wśród zaplanowanych atrakcji są pokazowe treningi znamienitych sportowców, stypendystów Miasta Bełchatowa – mistrzyni świata w trójboju siłowym Idy Lis oraz wicemistrzyni świata w formule K1 Aliny Stasiak. W trakcie imprezy zaprosimy do rywalizacji także mieszkańców Bełchatowa. Dodatkowo w okolicy miejsca zawodów odbędą się pokazy towarzyszące, jak np. zajęcia kick-boxingu przygotowane przez Klub „Gladiators” Bełchatów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *