budynek stadionu miejskiego widok na trybunę południową

Stadion Miejski i boiska treningowe dostępne z limitem do 25 osób

Od poniedziałku 19 kwietnia nasze obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą już dostępne nie tylko dla zawodowców, ale także dla grup liczących maksymalnie 25 osób. To pierwszy krok rządu w kierunku luzowania obostrzeń dotyczących sportu.

Powoli wracamy do gry!

19 marca ogłoszono, że z obiektów sportowych mogą korzystać tylko członkowie kadry narodowej, reprezentanci olimpijscy i paraolimpijscy, osoby uprawiające sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzież uczestniczące we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. O szczegółach pisaliśmy w artykule „Miejskie obiekty sportowe otwarte tylko dla zawodowców„.

W trakcie środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać do niedzieli, 25 kwietnia (z kilkoma wyjątkami np. większy dostęp do obiektów sportowych, czy zamknięcie hoteli do 3 maja).

Dobrą informacją jest to, że w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 roku (poz. 700 Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej) dopuszczono działalność obiektów sportowych na otwartym powietrzu, ale z ograniczeniem do nie więcej niż 25 osób. Ta zasada obowiązuje od poniedziałku, 19 kwietnia.

To duży krok w kierunku dostępu do obiektów sportowych nie tylko zawodowców, ale także amatorów, którzy mogą zgodnie z obowiązującą ustawą korzystać już ze Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 oraz boisk treningowych przy ul. Staszica. Wprowadzone w ustawie z dnia 15 kwietnia 2021 roku obostrzenia nie dotyczą obiektu zamkniętego, jakim jest Hala Energia przy ul. Dąbrowskiego 11a.

Należy również pamiętać, że wszystkie najbliższe wydarzenia organizowane w obiektach sportowych Miejskiego Centrum Sportu odbywać się będą bez udziału publiczności.

Prosimy również osoby, które chcą załatwić osobiste sprawy w naszej siedzibie przy ul. Czyżewskiego 7 o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum i kontakt mailowy pod adresem: kontakt@mcs.belchatow.pl lub pod numerem telefonu: (44) 737-81-25.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *