Dachy Stadionu Miejskiego odremontowane

We wtorek nastąpił odbiór prac związanych z renowacją dachów na terenie Stadionu Miejskiego, a dokładniej na budynku głównym i trybunie północnej. To część zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji będącej w naszej administracji infrastruktury sportowej.

Remont dachów trwał blisko miesiąc, a wykonała go firma WIK-BUD Katarzyny Maziarz. W trakcie prac na trybunie północnej pokryto membraną wraz z obróbkami blisko 300 m2 dachu. Na budynku głównym prace objęły jego środkową część, którą pokryto papą termozgrzewalną wraz z obróbkami (331,60 m2) oraz dokonano naprawy rynien.

To jeden z etapów renowacji Stadionu Miejskiego, który będzie obejmował również remont instalacji urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i pomniejsze prace renowacyjne. Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie, a Miasto obecnie szuka wykonawców remontu pomieszczeń zaplecza sportowego oraz wymianę ogrodzenia boisk treningowych w ramach trwającego przetargu. Oferty można składać do 11 września br. w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1.

Na modernizację Stadionu Miejskiego i ogrodzenia boisk treningowych, którymi administruje Miejskie Centrum Sportu, Miasto Bełchatów otrzymało 239 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Fundusze zostaną wypłacone w dwóch transzach, a pierwsza z nich w wysokości 100 tys. zł zostanie przekazana jeszcze w tym roku. Reszta środków – 139 tys. zł – wpłynie na miejskie konto w 2018 r., kiedy planowane jest zakończenie prac.

Bieżące zadanie o wartości 45.185,03 zł brutto zostało zrealizowane z wykorzystaniem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Modernizacja Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *