Dobry występ naszych rugbistów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bychlewie potrzebowali dwóch dogrywek by pokonać w finale II turnieju Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bełchatowie. Prawo gry w turnieju finałowym zyskała także bełchatowska Szkoła Podstawowa nr 9.

W piątkowym turnieju ligowym wzięło udział sześć placówek – cztery szkoły podstawowe z terenu Bełchatowa (nr 3, 4, 9 i 13) oraz dwie z terenu powiatu pabianickiego: Bychlewa i Petrykoz. Początkowo rywalizowano w dwóch grupach A i B, z których najlepsze drużyny zyskały prawo gry w finale, a z miejsca drugiego w meczu o miejsce 3. Poprzedził je mecz instruktażowy, w którym obok zawodników KS Rugby Club Bełchatów wzięli udział opiekunowie każdej ze szkół.

Spotkania fazy pucharowej zainagurował mecz uczniów SP 13 i SP Petrykozy, który wygrali goście ze wsi w powiecie pabianiackim 5:4 i zostali sklasyfikowani na miejscu 5. piątkowych zawodów. Najniższe miejsce na podium zajęli bełchatowianie z „czwórki”, którzy wygrali z „trójką” 3:1. Finał dostarczył kibicom i zawodnikom wiele emocji, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki.

Po regulaminowym czasie gry uczniowie z Bychlewa i „dziewiątki” mieli na koncie po jednym przyłożeniu, podobnie było po pierwszej dogrywce. Zarządzono wówczas grę do pierwszego przyłożenia, które ostatecznie jako pierwsi wykonali zawodnicy spod Pabianic. W trakcie meczu nie brakło kar wykluczenia, ofiarnych szarż oraz szału radości po udanej akcji.

Teraz przed najlepszymi finał Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby Tag, które zaplanowano na 21 października br. w Bełchatowie. Wśród uczestników będą również przedstawiciele naszego miasta, którzy zapowiedzieli starania o to by puchary pozostały u gospodarzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *