Dzieci na miejskich kortach

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS” było organizatorem turnieju tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka. W tej radosnej imprezie wzięło udział ponad 30 zawodników i zawodniczek, którzy przez kilka godzin rywalizowali na Miejskich Kortach Tenisowych.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych – czerwonej, zielonej i U-16. W pierwszej z nich etap eliminacyjny przeprowadzono w trzech grupach, po czym najlepsi systemem gry „każdy z każdym” wyłonili zwycięzcę. Okazała się nim Marta Dudek, która w najważniejszym spotkaniu pokonała Oliwię Hetman 10/5. Miejsce trzecie dla Oli Gonerskiej.

Kategoria czerwona to jedenastu uczestników i dwie grupy eliminacyjnej. Na etapie finałowym, gdzie w grze pozostało czworo tenisistów, najlepszy okazał się Mateusz Dobrakowski. Jego pojedynki z Igorem Owczarzem (7/5) i Oliwierem Kosędka (7/6) były niezwykle emocjonujące, ale decydowały też o końcowym sukcesie. Miejsce drugie przypadło Oliwierowi, a trzecie Flipowi Włodarczykowi, który w meczu o miejsce na podium pokonał Igora 7/5.

W grupie najstarszej rywalizowano z podziałem na chłopców i dziewczęta. Pierwszą z nich zakończył z sukcesem i bez porażki Grzegorz Puźniak, który okazał się tego dnia mocniejszy od Kamila Matacza, Piotra Puźniaka, Michała Fuzowskiego oraz Mateusza Rosiaka. Walka u dziewcząt to końcowa wiktoria Nikoli Niepsuj. Nadzieja bełchatowskiego tenisa w pokonanym polu pozostawiła Kungę Rośniak, Natalię Smolną i Wiktorię Furman.