Ekstraklasa w Bełchatowie

To już pewne: RKS Raków Częstochowa będzie grać w Bełchatowie.

Miejski stadion po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. RKS Raków Częstochowa wybrał bełchatowski obiekt na miejsce swoich ekstraklasowych rozgrywek. Umowa na wynajem boiska jest już podpisana, a pierwszy mecz zaplanowany jest na 20 lipca.

Piłkarska jesień w Bełchatowie zapowiada się niezwykle ciekawie. Na miejskim stadionie będzie można śledzić rozgrywki PGE GKS Bełchatów, który awansował do Fortuna 1 Ligi. Na obiekt przy Sportowej wracają także mecze Lotto Ekstraklasy, będzie bowiem na nim grać RKS Raków Częstochowa. Stadion, na którym dotychczas grał częstochowski klub, jest właśnie modernizowany.   

– Sukcesem zakończyły się nasze rozmowy dotyczące wynajmu stadionu przez RKS Raków Częstochowa – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które administruje obiektem przy Sportowej. – Miejski stadion okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo dobry stan murawy, zadaszone trybuny odpowiadające wymogom pod względem ilości miejsc dla kibiców, zaplecze techniczne dla mediów, pomieszczenia vipowskie – to plusy, które przemawiały za naszym obiektem i przekonały władze Rakowa, że będzie on dla nich najlepszy – tłumaczy Szymczyk.

Umowa na wynajem stadionu jest już podpisana, rozmowy zostały sfinalizowane 14 czerwca. Raków zagra w Bełchatowie 10 spotkań, pierwsze planowane jest na 20 lipca. Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu jednocześnie podkreśla, że mecze Rakowa nie będą kolidować z meczami PGE GKS Bełchatów: – informowaliśmy Klub na bieżąco o ustaleniach z RKS Raków Częstochowa. Nie ukrywamy, że organizacja rozgrywek ekstraklasy w Bełchatowie bez GKSu nie byłaby możliwa. Wszystkie szczegóły dopracowaliśmy wspólnie. Dziękujemy władzom klubu i kibicom, że przychylili się do naszych planów – mówi Szymczyk.

Dzięki wynajmowi stadionu do miejskiego portfela trafią dodatkowe pieniądze. Będzie je można wykorzystać m.in. na szereg remontów i inwestycji, które jeszcze podniosą standardy techniczne miejskiego stadionu. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024