„Energia” gościła strzelców sportowych

Odpowiednia koncentracja, właściwa postawa i minimalna możliwość błędu często decydowały o końcowym sukcesie zawodników uczestniczących w sobotnim „Pucharze Jesieni”. W hali „Energia” o medale i dyplomy rywalizowało kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników w konkurencji karabinu i pistoletu pneumatycznego.

Sportowcy w Bełchatowie strzelali w różnych kategoriach wiekowych reprezentując kluby strzelectwa sportowego województwa łódzkiego. Obok gospodarzy – Sekcji Strzelectwa Sportowego „Iglica” Bełchatów – byli przedstawiciele Salwy Szczerców, Dziesiątki Łódź, Sokoła Zduńska Wola, Społem Łódź i 10-ki Radomsko.

Zawody uroczyście otworzył Wiceprezydent Prezydent Bełchatowa Łukasz Politański życząc zawodnikom jak najlepszych wyników, a przy okazji przypomniał, że strzelectwo jest jednym z polskich sportów narodowych, dziś nieco zapomnianym. Jako ciekawostkę z regionu dodał, że przedwojenna strzelnica sportowa Związku Strzeleckiego „Strzelec” znajdowała się właśnie w miejscu dzisiejszej „Energii”.

Najlepszymi strzelcami Iglicy w swoich kategoriach byli Sławomir Mras (karabin pneumatyczny seniorów), Łukasz Koziara (pistolet pneumatyczny seniorów), Stanisław Rojek (pistolet pneumatyczny juniorów), Adrianna Stoltman (pistolet pneumatyczny seniorek) oraz Oliwia Kępa (pistolet pneumatyczny młodziczek). Chwilami o końcowym sukcesie decydowały detale, jak choćby większa liczba trafień w środek tarczy.

Szczegółowe wyniki bełchatowskiego „Pucharu Jesieni” dostępne są TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024