Ważne informacje

Europejski turniej kibiców

Po raz drugi w tym roku na hali „Energia” będziemy świadkami turnieju o europejskim zasięgu. Tym razem za sprawą sympatyków GKS Bełchatów, którzy będą gospodarzami Międzynarodowego Turnieju Kibiców „Torfiorze Cup 2017”.

Przypomnijmy, że w kwietniu na „Energii” rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Relacja z zawodów TUTAJ. W sobotę do Bełchatowa przyjedzie siedem zespołów, a poza kibicami „Brunatnych” w turnieju wezmą udział trzy drużyny z Polski i cztery zagraniczne. Uczestnicy rozegrają na początek fazę grupową, a następnie przewidziane są spotkania fazy pucharowej.

Jestem przekonany, że jest to największe przedsięwzięcie w dotychczasowej historii kibiców GKS. Tak dużej imprezy kibicowskiej w Bełchatowie nie było jeszcze nigdy. Rzadko bowiem zdarzają się w naszym mieście turnieje z udziałem reprezentantów aż pięciu europejskich krajów – mówi Krzysztof Kostrzewa ze Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”.

Sobotni turniej jest częścią kibicowskich obchodów jubileuszu 40-lecia klubu piłkarskiego GKS „Bełchatów” S.A. Jego początek przewidziano na godz. 11, a zakończenie ok. godz. 17. Tego dnia na „Energii” poza emocjami boiskowymi organizatorzy przewidzieli m.in. konkurs przeciągania liny oraz stoisko z pamiątkami i gadżetami GKS.

Organizatorami „Torfiorze Cup 2017” są Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu. Turniej współfinansowany jest przez Panią Prezydent Miasta Bełchatowa Mariolę Czechowską i Miasto Bełchatów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *