Futsalowy hegemon zagra w „Energii”

Uczestnik futsalowej Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała zagra w Bełchatowie w meczu o Superpuchar Polski! „Rekordziści” to obecnie najlepszy futsalowy team w kraju, którego dominację w sobotę zechce przerwać MOKS Słoneczny Stok Białystok. To sportowe widowisko będzie można obejrzeć bezpłatnie.

W miniony weekend bielski Rekord wygrał bez porażki turniej preeliminacyjny Ligi Mistrzów, dzięki czemu awansował do grupy 32 najlepszych futsalowych drużyn w Europie. Teraz przed aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski turniej na Łotwie, ale zanim tam pojedzie, zagra w Bełchatowie o Superpuchar. W ubiegłym roku sięgnął po to trofeum pokonując 5:0 Clearex Chorzów.

To kolejne święto futsalu, które organizujemy wspólnie z Futsal Ekstraklasą i Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie. Mecz odbędzie się w hali Energia, gdzie reprezentacja grała z Gruzją i mecz oglądało 2 tysiące osób. Teraz też widzów nie powinno zabraknąć, a dla wszystkich, którzy nie będą mogli obejrzeć spotkania z trybun, będzie bezpośrednia transmisja w SportKlubie – mówi Adam Kaźmierczak, przewodniczący komisji do spraw futsalu i piłki plażowej w Polskim Związku Piłki Nożnej oraz prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Rywalem futsalowego potentata będzie MOKS Białystok, który w ostatnim czasie rozegrał cztery ciekawe gry kontrolne. W dwóch z nich pokonał lokalnego rywala Helios Białystok 7:6 i 7:3. Następnie okazał się lepszy od Constract Lubawa 3:1, lecz dzień później przegrał 6:8. – Cieszy dobra dyspozycja fizyczna zawodników, nieźle wygląda konstruowanie akcji, ale nieco gorzej było ze skutecznością – przekonują na swojej stronie internetowej przedstawiciele MOKS-u.

Początek meczu o Superpuchar Polski w futsalu pomiędzy BTS „Rekord” Bielsko-Biała a MOKS „Słoneczny Stok” Białystok w sobotę o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *