Ważne informacje

Gościmy kolejną reprezentację

Hala „Energia” ponownie gości reprezentację Polski. Od 13 do 20 czerwca nasza hala stanowi miejsce zgrupowania kadry narodowej juniorów siatkarzy, którzy przygotowują się do turnieju III rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

To kolejny przypadek gdy Bełchatów stanowi bazę przygotowań dla reprezentacji Polski. W ubiegłym roku w naszej „Energii” doskonałe warunki i spokój pracy pod okiem Sebastiana Pawlika mieli zapewniony siatkarscy Mistrzowie Świata Juniorów, których zespół po największym sukcesie przestał istnieć z powodu zakończenia wieku juniora.

Rolę „gospodarza” na trwającym zgrupowaniu pełnią czterej powołani siatkarze EKS Skry Bełchatów – Wiktor Nowak (rozgrywający), Sebastian Adamczyk (środkowy), Mikołaj Sawicki (przyjmujący) i Przemysław Stąsiek (przyjmujący/libero). Ponadto drugim trenerem kadry jest były przyjmujący PGE Skry, Michał Bąkiewicz. Pierwszym trenerem jest Mariusz Sordyl.

Biało-czerwoni do 20 czerwca będą przygotowywać się w „Energii” do III rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Na tym etapie zagrają z Izraelem, Łotwą i Hiszpanią. Zwycięzca grupy otrzyma prawo gry na siatkarskim „Euro”, gdzie czeka już na niego Belgia, Włochy, Turcja, Francja i Rosja.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *