I Bełchatowska Olimpiada Sportowa Seniorów już 7 grudnia w Hali Energia. Wciąż trwają zapisy na to wyjątkowe wydarzenie

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Bełchatowskiej Olimpiadzie Sportowej Seniorów pn. : „Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie”, która odbędzie się w środę, 7 grudnia w Hali Energia, mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Celem zawodów jest wypracowanie w pokoleniu osób powyżej 60. roku życia nawyków dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia potrzeby ruchu oraz promowania aktywnego stylu życia.

Prawo startu w Olimpiadzie senioralnej mają słuchacze: Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie, Sercańskiej Akademii Seniora oraz seniorzy skupieni wokół Cafe Senior Raj i wszystkich Klubów Seniora działających na terenie Bełchatowa. Olimpiada to również integracja w ramach aktywności fizycznej oraz wzmacnianie więzi między słuchaczami poszczególnych klubów seniora. Obok rywalizacji sportowej oraz wielu aspektów społeczno- integracyjnych na pierwszy plan wysuwa się wzajemna życzliwość, chęć obcowania z drugim człowiekiem, dzielenia się z nim radością oraz zarażanie otoczenia uśmiechem, otwartością i miłością.

Zbliżająca się grudniowa olimpiada będzie wydarzeniem jednodniowym, a więc środowe popołudnie – 7 grudnia od godziny 15:30 do 20:00 upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji. Na początku odbędzie się rejestracja i odprawa drużyn w Biurze Organizacyjnym, tuż po niej około godziny 16:00 odbędzie się oficjalne powitanie drużyn i przekazane zostaną informacje organizacyjne, a po powitaniu nastąpi wspólna rozgrzewka z Ośrodkiem Realizacji Inicjatyw na czele z Panią Aleksandrą Lont. Około godziny 16:30 nastąpi oficjalne otwarcie I Bełchatowskiej Olimpiady Sportowej Seniorów przez Prezydent Miasta Bełchatowa Panią Mariolę Czechowską oraz odbędzie się prezentacja drużyn, a także ich kapitanów. Tuż po tym przejdziemy do rywalizacji sportowej w 9 konkurencjach, którymi będą:

 • slalom z piłką rehablitacyjną,
 • rzut płetwą do celu,
 • przesyłka kijka Nordic Walking,
 • strzał do bramki,
 • bieg w parach z dużą piłką (FITBALL),
 • zbijanie kręgli piłką lekarską ważącą 1 kilogram,
 • budowa wieży z kubków jednorazowych (papierowych),
 • puzzle,
 • przebijanie balonów przy muzyce.

Wszystkie konkurencje odbywać się będą w kategorii wiekowej osób „60+”. Punktacja po każdej konkurencji będzie przydzielana drużynom zgodnie z uzyskanym miejscem w rywalizacji. Odbędzie się również konkurs kibiców na najlepszy doping dla poszczególnych drużyn.

– Cieszę się, że w porozumieniu z władzami Miasta Bełchatowa na obiekcie administrowanym przez naszą jednostkę odbędzie się pierwsza taka sportowa impreza skierowana do starszych osób. Idea ta zrodziła się po wiosennych zmaganiach przedszkolaków i stąd też pomysł, aby taką zdrową rywalizację odbyli pomiędzy sobą starsi mieszkańcy Bełchatowa. To będzie szczególne wydarzenie podczas którego w jednym miejscu spotkają się wszystkie lokalne środowiska w których seniorzy aktywnie działają każdego dnia.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Drużyna, która uzyska 1. miejsce w ogólnej klasyfikacji, otrzyma puchar przechodni i pamiątkowy dyplom, a pozostałe drużyny otrzymają okolicznościowe dyplomy. Uczestnicy Olimpiady otrzymają upominki. Najlepiej dopingująca grupa kibiców również zostanie nagrodzona.

Cały harmonogram I Bełchatowskiej Olimpiady Sportowej Seniorów przedstawiamy poniżej:

 • 15:30 – 16:00 – rejestracja i odprawa kapitanów drużyn w Biurze Organizacyjnym Olimpiady (informacje techniczne oraz przekazanie Organizatorom list uczestników Olimpiady wraz z ich oświadczeniami)
 • 16:00 – 16:15 – przywitanie, informacje organizacyjne
 • 16:15 – 16:30 – rozgrzewka
 • 16:30 – ceremonia rozpoczęcia Olimpiady, przywitanie uczestników Olimpiady przez Prezydenta Bełchatowa Panią Mariolę Czechowską, prezentacja drużyn przez ich kapitanów
 • 16:45 – rozpoczęcie konkurencji sportowych
 • 18:00 – program artystyczny
 • 19:00 – ceremonia zakończenia Olimpiady
 • 19:15 – spotkanie integracyjne wszystkich uczestników Olimpiady

Organizatorami I Bełchatowskiej Olimpiadzie Sportowej Seniorów
pn. „Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie” jest Sercańska Akademia Seniora, Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Ważne informacje dotyczące I Bełchatowskiej Olimpiadzie Sportowej Seniorów pn. „Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie” można znaleźć pod poniższymi linkami:

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

REGULAMIN
REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZE KIBICOWANIE
Załącznik nr 1 – zgłoszenie
Załącznik nr 2 – oświadczenie

plakat promujący I Bełchatowską Olimpiade Sportową Seniorów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024