Chłopiec i dziewczynka grający w unihokeja podczas Igrzysk Zimowej Akademii Sportu

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu odbędą się w Hali Energia na początku drugiego tygodnia ferii zimowych

Bełchatowska Hala Energia będzie miała okazję na początku drugiego tygodnia ferii, a dokładniej w poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku gościć po raz drugi w naszym mieście Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. W tegorocznej edycji nasze miasto zapoczątkuje zmagania na terenie całej Polski. Oprócz Bełchatowa na liście zgłoszonych miast są też: Żory, Świdnica, Chorzów, czy Wisła. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do lat 16 do sportowej rywalizacji i świetnej zabawy!

Olimpijska atmosfera w Bełchatowie

Celem Zimowej Akademii Sportu jest uatrakcyjnienie sportowej rywalizacji i integracji uczestników biorących udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu, a także promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja zimowych sportów, zachęcenie do uprawnienia oryginalnych form ruchu i organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń do zimowych sportów olimpijskich. Swoje umiejętności będzie można sprawdzić zarówno w biathlonie, curlingu, hokeju, czy symulatorze zjazdu na nartach, w którym to liczy się czas, ale też i technika. Nowością będzie łyżwiarstwo szybkie w formie ślizgów na slideboardzie. Impreza ta łącząc kilka zimowych dyscyplin sportowych w jednym miejscu, powoduje, że można podczas niej poczuć klimat Olimpiady, która przed rokiem odbywała się w Pekinie – stolicy Chin.

Jak się zgłosić do udziału?

W Zimowej Akademii Sportu mogą wziąć udział osoby w wieku od 6 do 16 lat, niemające przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania aktywności sportowej, w tym także aktywności o charakterze rywalizacji sportowej.

W celu dokonania zgłoszenia do udziału w Zimowej Akademii Sportu każdy uczestnik zobowiązany jest do przekazania Organizatorowi uzupełnionej karty zgłoszeniowej. Dokonać tego należy w dniu imprezy tj. w poniedziałek, 23 stycznia, w biurze zawodów, które będzie znajdować się w Hali Energia. Każdy uczestnik otrzyma tam karty, które należy mieć ze sobą, aby zbierać pieczątki z wynikami po każdej z zaliczonych konkurencji.

– Okres ferii, to idealna pora do wzmożonego uprawniania aktywności sportowej szczególnie przez dzieci i młodzież. W roku bieżącym oprócz tradycyjnej formy rozrywki jaką jest w okresie zimowym jazda na łyżwach na Lodowisku Miejskim oraz spędzanie wolnego czasu na ściance wspinaczkowej w Hali Energia oferujemy drugi rok z rzędu Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Zapraszamy osoby w wieku 6-16 lat do aktywnego uczestniczenia.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu składają się z dwóch sesji, w których trakcie prowadzona jest klasyfikacja w kilku konkurencjach: hokej (strzały do bramki i gra 1 na 1), curling (do celu i rywalizacja 1 na 1), minihokej, skisymulator, biathlon, czy łyżwiarstwo szybkie (ślizgi na slideboard). Uczestnik będzie zbierał pieczątki w każdej konkurencji, które prowadzą do zdobycia nagród. Organizator przyzna nagrody rzeczowe dla uczestnika i uczestniczki, którzy uzyskają najlepsze czasy w klasyfikacji w skisymulatorze oraz w biathlonie. W przypadku tego samego czasu uczestnicy otrzymują nagrody ex aequo.

Najlepsza polska snowboardzistka przyjedzie do naszego miasta

Była reprezentantka Polski w snowboardzie Paulina Ligocka, to nasz gość specjalny, który pojawi się podczas Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. To dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w half-pipe ze szwajcarskiej Arosy w 2007 roku oraz z koreańskiego Gangwon z 2009 roku. Paulina Ligocka ma także na koncie dwa występy na Igrzyskach Olimpijskich we włoskim Turynie w 2006 roku, gdzie podczas ceremonii otwarcia była chorążym kadry Polski oraz w kanadyjskim Vancouver w 2010 roku. Do tego trzy razy stawała na podium Pucharu Świata w half-pipe, zdobywała złoty i srebrny krążek mistrzostw świata juniorów, a także sięgała po złoto podczas Uniwersjady. Jest to bez wątpienia najlepsza polska snowboardzistka – pierwsza, która sięgnęła po medal mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Urodzona w Gliwicach reprezentantka Polski zaczęła uprawiać sport w wieku 14 lat, a więc to dowód na to, że każdy moment jest dobry, aby zacząć przygodę z aktywnością fizyczn. Warto więc tego dnia być z nami, aby móc porozmawiać, otrzymać autograf oraz zrobić zdjęcie z Pauliną Ligocką.

Program Igrzysk Zimowej Akademii Sportu:

  • 10:00 – 11:30 – start sesji dopołudniowej
  • 11:30 – wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 12:00 – 13:30  – start sesji popołudniowej
  • 13:30  wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 14:00  – zakończenie imprezy

Zapraszamy w tym czasie do udziału w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu do Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. To wydarzenie będzie miało formę ogólnodostępną oraz bezpłatną. Liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie 299 uczestników na jedną sesję.

Organizatorem tego wydarzenia jest firma BDB Event i Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu Anima Pro Activ, a za współorganizację odpowiada: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Partnerem Igrzysk Zimowej Akademii Sportu jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie i Fundacja Akademia GKS Bełchatów.

REGULAMIN
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK

KALENDARZ WYDARZEŃ

Plakat promujący Igrzyska Zimowej Akademii Sportu 2023

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *