Intensywny lipiec za nami

Sześć imprez sportowych organizowała bądź współorganizowała nasza jednostka w mijającym miesiącu. Największą z nich był bez wątpienia „Triathlon Energy Bełchatów”, na starcie której stanęło blisko pół tysiąca zawodników.

Lipiec rozpoczęliśmy od dwóch dni obfitujących w imprezy sportowe. W sobotę 1 lipca jednocześnie trwały zmagania najmłodszych mieszkańców Bełchatowa i okolic na Stadionie Miejskim oraz Miejskich Kortach Tenisowych. Na pierwszym obiekcie rozegrano turniej piłki nożnej „Piłka nożna łączy pokolenia”, a na drugim turniej tenisa ziemnego „Tenis 10”.

Niedziela to już całodzienna obecność w parku przy Muzeum Regionalnym, gdzie trwały obchody 38. Dni Bełchatowa. Dla gości naszej strefy sportowej przygotowaliśmy „Megapiłkarzyki”, które od pierwszej chwili były nieustannie zajęte przez chcących przeżyć choć przez moment niecodzienne piłkarskie emocje bełchatowian. Więcej w tekście LINK.

Kolejna sobota (8 lipca) to 41. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o „Wielką Nagrodę Miasta Bełchatowa” i blisko 140 licencjonowanych zawodników – w dwóch kategoriach wiekowych – z 30 klubów z Polski, Ukrainy i Niemiec na starcie. Na trasie oglądaliśmy trzech bełchatowian – Artura Detko (Domin Sport), Erwina Misztelę (Team Hurom) oraz Mikołaja Markiewicza (LKS Stomil). Tekst LINK.

https://vimeo.com/227489668

Przedostatni weekend miesiąca to z kolei „Triathlon Energy” i IV turniej Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. Bełchatowski triathlon to wielkie sportowe wydarzenie, które spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami. Zarówno ze strony uczestników, jak i kibiców oglądających wysiłek zawodników. Relacja LINK.

Cieszą nas te pozytywne opinie, które są wynikiem naszej codziennej pracy. Liczba imprez, na których jesteśmy obecni przekonuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Często podkreślam, że pierwszy rok naszego funkcjonowania jest dla nas lekcją, którą będziemy chcieli odrobić jak najlepiej. Da nam ona potrzebne doświadczenie, ale również odpowiedź, z którymi imprezami powinniśmy wrócić jeszcze raz do miejskiego kalendarza – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Kalendarz imprez organizowanych w sierpniu znajdą Państwo TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *